Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Megéri a csírák termesztése...

Megéri a csírák termesztése és eladása?

Figyelt kérdés
A hétvég hallottam ezekről a zöldségrőlcsírákról és érdekesnek találom. Valaki tud többet erről?

2023. okt. 16. 22:56
 1/6 anonim ***** válasza:
50%
Én szeretem őket fogyasztani. Nagyobb boltokban undorító áron mennek, otthon pár forintból előállítható. Nyilván attól is függ mit és milyen tételben szeretnél.
2023. okt. 16. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Boltiaknál nyílván le vannak osztva a lapok, oda nem fogsz tudni betörni. Piaci árusítását tudom elképzelni de ahhoz meg olyan piac kell, ahol ennek van közönsége. Most voltam egy közeli kisváros piacán és senki nem árult csírákat (a szupermarketükben érdekes módon van.) Jó lehet még a "mikrozöldség" (csíra utáni állapot) is, szintén, csak ha el tudod passzolni. A mai magyarok inkább jó adalékanyagos kenyérrel tömik a belüket, aztán betegeskednek 50 éves koruktól addig amíg el nem patkolnak. (Ugyanez volt 30 éve is, fejlődés 0.)

Amúgy ja, fillérekből előállítható, viszont jó nagy macera, a csírátató eszköz egy ronda műanyag kübli, ami helyet foglal, takarítást igényel, másfél nappal a várható fogyasztás előtt tudnod kell, mit akarsz csíráztatni, ha mégis elutazol ott rohad az egész stb. Mindig veszek egy kicsit a boltban vagy biopiacon ha látok, nekem megér annyit.

2023. okt. 17. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
74%
Van van pár milliód egy HACCP-nek megfelelő csíráztató, csomagoló és hűtőüzem felállításához és találsz vevőt és megfelelő szállítót a gyorsan romló portékádhoz, akkor akár meg is érheti. De azért átfogó szakértelem nem ártana hozzá, elvégre élelmiszert akarsz gyártani eladásra, nem kéne megmérgezni vele senkit, mert még a gatyádat is ráfizetheted az esetleges NÉBIH bírságokra.
2023. okt. 17. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Élelmiszert előállítani hivatalosan elég nagy macera. Nem éri meg így nekiállni a kamrában pár műanyagedényben bohóckodni. Feketén meg megint csak nem ajánlatos, mindenhol van egy rosszindulatú szomszédasszony, aki előbb-utóbb felnyom érte, mint a házi süteményeseket szokták.
2023. okt. 18. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Van itt annyi csíra, minek akarod még szaporítani? 😂
2023. okt. 19. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igaz🤣
2023. nov. 1. 14:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!