Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha a Marshall-szigeteken...

Ha a Marshall-szigeteken jegyzem be a cégem, tudok magyar munkavállalókat felvenni vagy hazai cégektől számlát elfogadni / számlát kiállítani ugye? Hazai ZRT / KFT alapítása nem feltétel ugye? Sok nemzetközi cégnél látom, hogy van hazai kft mögötte

Figyelt kérdés

2023. okt. 23. 20:02
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Hol fog a cég szolgáltatást nyújtani?
2023. okt. 23. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hozzászólást! Itthon és nyugat Európában tervezzük.
2023. okt. 24. 06:05
 3/8 A kérdező kommentje:
És digitális szolgáltatást, ezt elfelejtettem hozzátenni.
2023. okt. 24. 06:08
 4/8 anonim ***** válasza:

Ezt nem így szokták csinálni.

Az offshore céged tulajdonos egy magyar cégben, és annak van alkalmazottja.


A profitot pedig kijuttatod az offshore cégbe.


Nem megy semmire a munkavallaló a külföldi bejelentéssel. Attól nem lesz neki itt egészségbiztosítása, sem nyugdíj jogosultsága.

2023. okt. 24. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Viszont azt is megtudom csinálni, hogy a munkavállalásra csak vállalkozókat bízok meg projektalapon. Így ők számlázhatnak nekem és azt ki is fizethetem, ugye?
2023. okt. 24. 06:51
 6/8 anonim ***** válasza:
Úgy csalsz adót, ahogy csak akarsz. Csak majd ne lepődj meg, ha meglesznek a következményei.
2023. okt. 24. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Senki nem beszél adócsalásról, ilyen jellegű tervem sincs. Én a kikalkulált adót mindig be akarom fizetni. De persze mint minden magyar, jobban tudja a másiknál.
nov. 9. 12:03
 8/8 anonim ***** válasza:

A társasági adó mértéke itthon olyan alacsony, hogy már offshore kategória.

Ha olyan céged van, akkor az állam több éves működésedet is előfinanszírozza, mint pl az Audinak, Mercedesznek....


Szóval, ha menő vagy, akkor magyarország egy offshore paradicsom.

Minek máshová menni?

nov. 9. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!