Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Magánvállalkozóként milyen...

Magánvállalkozóként milyen költségem van?

Figyelt kérdés

Csak egy egyszerű választ szeretnék az alábbi kérdésre.

Ha magánvállalkozó leszek, akkor csak a bevételeimből való adózás a kiadásom?

Ha nincs bevétel, nincs egyéb költsége?


Van benne rizikó, ha nem megélnék belőle, hanem iskola mellett csinálnék valamit ilyen formában?



2023. okt. 24. 09:26
 1/10 anonim ***** válasza:
73%
Nem lehet egyszerű választ adni a kérdésedre, mert sok dologtól függ. Pl milyen adózási módot választanál? Milyen jogviszonyod lenne, a suli az nappali vagy esti/levelező? Helyileg hol lenne a vállalkozás? Milyen tevékenység?
2023. okt. 24. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
38%

-tőkeköltség

-anyagköltség

-eladott áruk beszerzési értéke

-igénybe vett szolgáltatások

-amortizáció

-selejt, értékvesztés, egyéb ráfordítások

2023. okt. 24. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nappali tagozatos vagyok, átalányadózás(?, nem értek hozzá 100%-ig), saját lakcímen(?), tevékenység pedig webfejlesztés. Így a 2-es kérdéseire is választ adtam a tevékenységet említve szerintem.
2023. okt. 24. 10:18
 4/10 anonim ***** válasza:
0%

"Van benne rizikó, ha nem megélnék belőle, hanem iskola mellett csinálnék valamit ilyen formában?"

Vállalkozó akkor lehetsz, ha már elmúltál 18 éves. Rizikó mindenben van, amikor vállalkozol, kockáztatod a bele fektetett pénzedet, vagy az idődet, ami ugyanúgy pénzben kifejezhető.

2023. okt. 24. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Vasárnap lettem 20 éves, volt egy 0. osztályom illetve jelenleg 13.-os vagyok szakmai év miatt. Pénz bele fektetve relatív semmi nem lenne. Ha lenne is, nem egy nagy összeg.
2023. okt. 24. 10:22
 6/10 anonim ***** válasza:

"Ha nincs bevétel, nincs egyéb költsége?"

Már hogyne lenne! Ha egyéni vállalkozó leszel, a havi adó és járulék költségeid nulla és 100 ezer forint között lehetnek akkor is, ha egy forint bevételed sincs.

Konkrétumokért keress fel egy könyvelőt, aki remélhetőleg pontos választ fog adni minden felmerülő kérdésedre.

2023. okt. 24. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2023. okt. 24. 10:38
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
hogy a lószarba ne lenne költséged, ilyen kreténséget minek kérdezel egyáltalán?
2023. okt. 24. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Azért kérdezi, mert nem tudja. Most tájékozódik még az egész vállalkozósdi felől. Miért kell ezért leszólni érte?
2023. okt. 24. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Adozni a beveteled utan kell, pontosabban a hasznod utan. A beveteledbol lejonnek a kiadasaid, mint pl berleti dij ha kell uzlethelyseg, rezsi, uzemanyag, biztositasok, eszkozok, gepek, szerszamok, anyagok, marketing, telefonszamla, munkaber, stb. Miutan mindent kifizettel, ami marad az a profitod. Ha ezt visszaforgatod a cegbe akkor nem kell leadoznod utana mert gyakorlatilag nincs profit ha te azt pl egy uj ceges autora koltod. Vagy kiveheted a cegbol a nyereseget de akkor adoznod kell belole.


Ha nincs beveteled akkor is adoznod kell mert a cegedbe be kell magad jelenteni mint dolgozot, szoval kell magadnak fizetni munkabert, amibol le kell adoznod.

dec. 17. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!