Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mit tanácsoltok? Saját ruha...

Mit tanácsoltok? Saját ruha üzlet vagy inkább rendeljem meg a ruhákat és adjam el az üzletembe?

Figyelt kérdés

Akarok egy saját vállalkozást kezdeni, nem most hanem majd csak a jövőben. Egy elegáns ruha üzletet nyitnék, mert amikor akartunk venni a maturánduszunkra ruhát mindenhol szét néztünk és sehol se volt egy olyan amit egy fiatal lány szívesen felvenne, mindenki rendelte mert nem kaptunk semmit. Csak nem tudom pontosan hogy is lenne jó csinálni. Először arra gondoltam hogy én tervezném a ruhákat, saját márka, vannak ötleteim is stb cska rengeteg pénz lenne az egész így el kezdtem azon gondolkozni mi lenne ha az üzletembe nem én, hanem rendelném az elegáns ruhákat netről. Vannak álomszép ruhák, és nem is drágák én meg el adnám kicsit drágábban de meg fizethető áron. Megrendelném és akkor ott árulnám a saját ruha üzletembe. Ilyen lehetséges? Vagyis értitek másnak a munkáját veszem meg és adom el, ez megoldható?

Lehet hülye kérdés de tényleg nem vagyok ezzel még tisztában, a jövőmet csak most kezdem alakítani. Kérlek normális válaszokat adjatok. :)



2023. okt. 28. 09:57
 1/10 anonim ***** válasza:

Mondjuk: bérelsz egy üzlethelyiséget (van erre induló tőke?), bemegy a vevőjelölt és neten mutogatod a ruhát?


Ő választ, Te megrendeled, kifizeted, meghozzák, felpróbálja.

A hölgyek teljesen érthető módon kényesek jeles alkalmakkor a megjelenésükre.

Ha nem tetszik neki, amit felpróbál (kisebb igazítások persze mehetnek), akkor hogyan tovább?

Van erre forgatókönyved?

2023. okt. 28. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
64%
16 éven aluliak nem használhatják az oldalt.
2023. okt. 28. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
A többit kitalálom először kell egy biztos kiinduló pont, tanácstalan vagyok hogy tervezzek, saját márkám legyen stb vagy inkább rendeljek. Az mennyire lenne megoldható ha rendelném vagy venném a ruhákat különböző oldalakról vagy üzletekből. Mivel nem a saját ruháimat hanem mások munkáját fogom kirakni és eladni a boltomban ebből lenne-e probléma. Ezzel nem vagyok tisztában
2023. okt. 28. 11:18
 4/10 anonim ***** válasza:
84%
Nem tudom, hogy jártál már ruha üzletben, de rengetegen forgalmaznak nem saját terméket, azaz van rá lehetőség. A kérdés inkább az, hogy hol, milyen profittal tudod az egészet megvalósítani, hogyan lesz elég vásárlód és van e elég tőkéd, hogy üzlethelyiséget bérelj és többféle drága, márkás ruhában parkoltasd akár hónapokig a pénzed.
2023. okt. 28. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Ezért megyek ki jövő hónaptól külföldre dolgozni hogy ezt az egészet meg tudjam valósítani :).

Tudom csak egy ismerősöm azt mondta hogy ha mások ruháját akarom árulni akkor kell engedélyt kérjek a ruha készítőjétől vagy ilyesmi

2023. okt. 28. 11:24
 6/10 anonim ***** válasza:
64%
b#zdmeg, szerinted a tesco a parkoló mögött termeli a krumplit amit elad...?
2023. okt. 28. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
64%

Nem ártana valamilyen kereskedelmi képzést elvégezned. Olyan tudás nélkül hiába nyitnál boltot, belebuknál.

Addig marad a paradicsomszedés Hollandiában.

2023. okt. 28. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
először végezd el az általánost, utána menj el mondjuk kereskedelmi iskolába, és akkor elkezdhetsz ruhaüzletekben dolgozni és megismered a textilkereskedelem világát. majd utána lehet beszélgetni a tervezésről meg saját márkákról, de ahhoz (legalábbis Magyarországon, de nekem gyanús hogy te nem magyar vagy) szakirányú végzettség szükséges. de mondom, először az általános, és ha már félig benőtt a fejed lágya, újra átnézzük ezt a tervet, jó?
2023. okt. 28. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#8

Érettségizik/zett kérdező, a maturandus azt jelenti.

Kedves kérdező, minden kereskedelem alapja, hogy el tudd adni nyereséggel, amit megvásárolsz árunak a boltodba. Ha tele vásárolod áruval, de nem tudod eladni, az bukás.

Ruhatervezést tanulhatsz megfelelő szakközépben, utána meg az Iparművészeti Egyetem megfelelő szakán.

2023. okt. 28. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#9

hát remélem hogy nem, ennyire még egy isten háta mögötti román vagy ukrán faluban nevelt gyerek sem szokott buta lenni... legyünk jóindulatúak, és feltételezzük, hogy valójában a tíz évvel idősebb nővére keresett magának SZALAGAVATÓ (így mondjuk magyarul) ruhát, és megihlette a kislányt a probléma.

2023. okt. 29. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!