Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Saját könyvtár nyitásához mi...

Saját könyvtár nyitásához mi kell pontosan?

Figyelt kérdés

Egy kisebb, ingyenes könyvtárra gondoltam, 40000-50000 könyvvel

Vállalkozónak kell lenni?


És magánkönyvtár?


Kérlek, trollok kíméljenek!


Köszönöm szépen. :)



2023. nov. 3. 16:30
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
92%

"Ha ingyenes, akkor több embernek lesz kedve olvasni".


Ugyan már. Nálunk évi kb. 1000 forint a tagság felnőtteknek, senki nem emiatt nem olvas.

2023. nov. 3. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 Dinnye2 válasza:
90%
A hely tényleg problémás lehet, hogyan fogod megoldani? Amúgy szerintem ha ez megvan, akkor onnantól már nem lesz nehéz dolgod. Nagyon szurkolok neked és kitartás! "Se az álom nem lehet túl nagy, se az álmodó túl kicsi!"(;
2023. nov. 3. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
34%

A könyvtárak világának leáldozott. Nagy kár érte, mert én is sokáig jártam könyvtárba, és megvan a sajátos hangulata.

A mai világban már le tudod tölteni ingyen e-könyvek formájában a legtöbb könyvet. A könyvesboltok is mennek sorra csődbe, nemhogy a könyvtárak.

Amúgy cuki dolog, hogy így akarsz jótékonykodni, de ha egész nap a könyvtárban ülsz, és nem keresel vele semmit, akkor ki fog téged eltartani?

2023. nov. 3. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
36%
Ha ingyenes lesz a könyvtár, miből fizeted a rezsit és az alkalmazottak bérét és a saját béredet? Mondjuk havi 1,5 - 2 millió forint kiadást.
2023. nov. 3. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 xswerdy ***** válasza:
90%
Ha nem végzel üzleti tevékenységet, akkor nem kell vállalkozónak lenned, a magánkönyvtáradat megnyithatod a nyilvánosság előtt. Viszont valószínűleg szükséged lenne alkalmazottra, akit valamilyen intézményes formában tudnál kifizetni. Szerintem valamilyen nonprofit szervezet lenne a legmegfelelőbb üzemeltető, azon belül valószínűleg egy alapítvány. Így még pályázhatsz is ilyen-olyan támogatásokra.
2023. nov. 4. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!