Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Próbamunka kifizetése?

Próbamunka kifizetése?

Figyelt kérdés
Egy 3D nyomtatással foglalkozó vállalkozásom van és két modellezőt fel kell vennem úgy néz ki. Az "állásinterjú" annyi lenne hogy kapnak egy adott tárgyról rajzot minden oldalról és le kell modellezniük. (Max egy órát vesz igénybe, nekem fél óra volt, de biztos van akinek még kevesebb idő) A beküldött modellekből választanám ki a legjobb kettőt. Kaphatok azért bármi pert a nyakamba ha nem fizetek nekik érte? Mert a próbanapot szokás fizetni, viszont az állásinterjút nem és ez inkább az utóbbi.

2023. nov. 7. 13:09
A kérdező szavazást indított:
Nem kell fizetned, de szokás
Nem szokás fizetni érte
Fizetned kell jogilag
8 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szted a programozoknak fizetnek a sok hulye feladatert amit kapnak inyerju kozbe?... Nem kell sehova semmit se fizess, ez az interju resze...
2023. nov. 7. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi! Csak mert már volt emiatt felháborodás hogy nem is akartam felvenni senkit eleve, csak elvégeztetem a munkát mással. (Pedig mindenki ugyanazt kapja amit én találtam ki, nem valós megbízásokat osztok ki)
2023. nov. 7. 13:36
 3/5 anonim ***** válasza:

Probanap mint olyan hivatalosan nem letezik. Arra ugyanugy fizetned kell.


De te mint munkavallalokat kereso munkaltato kerhetsz referenciamunkat az allasinterju kereteben. Ez nem olyan probanap mint mondjuk a vendeglatasban. Ez sima allasinterju.

2023. nov. 7. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Mert a próbanapot szokás fizetni,"


Próbanap nem létező dolog hivatalosan. Próbaidő létezik, amit kizárólag szerződésben lehet kikötni. Próbaidő kikötése nem kötelező eleme a szerződésnek. Ha kikötnek, akkor szerepelnie kell benne, ha nem kötnek ki próbaidőt, akkor nyilván a szerződésben sem szerepel.


Amiről te írsz, az egy állásinterjún kiadott feladat, ami alapján eldöntöd, hogy kit választasz a jelentkezők közül. Semmi köze "próbanaphoz", próbaidőhöz. Az állásinterjú része, teszteled a jelentkezőket.

nov. 13. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ezt az egészet nem így kellene intézned!


Ha jogilag korrekt, és kikezdhetetlen akarsz maradni, akkor "pályázatot" hirdetsz!


Az első helyezett felvétrelt nyer, a második harmadik, meg kap egy egy ajándékcsomagot pár ezer ft értékben (ebbe nem halsz bele), és a jóhirneved is megmarad!

nov. 15. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!