Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mit érdemes csinálni ha a...

Mit érdemes csinálni ha a vállalkozás egy éve stagnál?

Figyelt kérdés
Fémipari vállalkozásom van és általában kerítéseket lépcsőket valamint korlátokat csinálunk. Az utóbbi 5év nagyon jó volt így sokat tudtam fejleszteni a cégben, de 1éve hogy a környéken megálltak az építkezések. Jelenleg már csak 3an vagyunk és nem tudom hogy jövőre hogy tudok annyi munkát szerezni hogy túl éljük az évet. Akik voltak már hasonló szituációban mit léptek? Leépíteni a céget és egyedül csinálni amit csak tudok, vagy elkölteni a cég tőkét a fizetésekre és bízni abban hogy jövőre beindul az építőipar?

nov. 28. 19:58
 1/8 anonim ***** válasza:
Amit eddig felhalmoztál pénzt, azt beosztani okosan.
nov. 28. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ez nehéz kérdés mert a jövőbe senki sem tud látni, hogy most beindul avagy sem. Én esetleg megpróbálkoznék a reklámozással, mondjuk olyan helyen ahol eddig még nem hirdettél aztán így hátha rád találnak új ügyfelek. Plakátok, szórólapok, újsághirdetés, rádió. 5 éves céget azért kár lenne veszni hagyni szerintem.
nov. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

"vagy elkölteni a cég tőkét a fizetésekre és bízni abban hogy jövőre beindul az építőipar?"

Mennyi tőkét halmoztál fel?

Milyen referenciáid vannak?

nov. 29. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
82%

Össze kell húzni a nadrágszíjat, optimalizálni a folyamatokat, leépíteni a minimumra. Ezen kívül keress olyan réspiacot a fémiparban, amihez vannak eszközeid és jelenleg nem stagnálnak. Keress olyan cégeket, akiknek beszállíthatsz ezekből az új dolgokból. (Pl elkezdesz zsanérokat gyártani és eladod őket asztalosoknak... tudom hülye példa, de csak, hogy értsd).


További tanácsokért keress meg privátban és megbeszéljük a bérezésemet. :D

nov. 29. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
83%
Egy vállalkozó sosem bizakodik a vak szerencsében. Előre tervez, felmér, alkamazkodik. Fémipar nem csak építkezéseken van. Vannak fém bútorok, dísztárgyak is. Illetve ha helyileg nincs megrendelő, akkor tovább kell menni a tavolsaggal.
nov. 29. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
49%

Csőd, majd felszámolás, ilyenkor célszerű kimenteni a cégből a pénzt hogy nem bukj rajta sokat.


Itt igazából azon gondolkozhatnál el, hogy mit kelet vóna másképp csinálni, és azt diverzifikálásnak hívják, bár egyértelműen lácik, hogy jókor voltál jó helyen, és így bemákoltál egy szerencsés véletlent, de az üzleti modelled életképtelen, így én nem nagyon erőltetném ezt hosszú távon....

nov. 29. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Leépíteni a céget és egyedül csinálni amit csak tudok, vagy elkölteni a cég tőkét a fizetésekre és bízni abban hogy jövőre beindul az építőipar?"

Együtt sírunk, együtt nevetünk. Tartalékból nem fizetünk munkabért, mert abból semmi jó nem származik, de adhatsz az alkalmazottaknak tulajdonrészt a cégben, hogy motiváld őket a maradásban és a közös fejlődésben, például abban, hogy érdekeltek legyenek abban, hogy több munkához jusson a cégetek.

nov. 29. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
fellendíteni.
nov. 30. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!