Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mit tudtok az angol Ltd-ről?

Keresztény Botond kérdése:

Mit tudtok az angol Ltd-ről?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 17 éves vagyok és legálisan szeretném csinálni az üzletemet. Az angol Ltd-ben gondolkozok mivel azt lehet 16 év felett csinálni. Akármit amit tudtok róla azt megköszönném

dec. 27. 11:04
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Elmész egy angol könyvelőhöz, és elmond mindent.
dec. 27. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
dec. 27. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt egy ltd-m olyan 2006-2010 között. Angliába személyesen ki kellett mennem a papírozást megcsinálni, de onnantól gyerekjáték volt. Sokkal lazábbak a számlázási és az adófizetési szabályok, így egy kis kezdő vállalkozással nekem nagyon megérte.


Néha fura volt a vevőknek, hogy nem magyar cég számláit kapták, de emiatt nem vesztettem üzletet, sem pénzt.


Hozzá kell tennem, ez akkor volt, amikor még EU tag volt az ország, ma már nem az, így lehet nehezebbek a dolgok.


Érdemes erről egy magyar könyvelővel és és ltd közvetítővel is elbeszélgetni.

dec. 27. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
76%
Mindent tudok róla.
dec. 27. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A brexit nem zavar kicsit sem?
dec. 27. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%
Várj egy évet sokkal jobban jársz. Az extra pénz és munka nem éri meg.
dec. 30. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A magyar jog szerint 18 éves korodig nem vagy önállóan szerződésképes.

Gondolom brit állampolgárságod meg nincsen, innentől kezdve meg kell várnod míg nagykorú leszel.

Ne félj, nem maradsz le semmiről!

dec. 30. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 TD42 válasza:

én is azt javasolnám, hogy 1 évet a szüleid nevén tudsz üzletelni, utána átveszed. Nem biztos, hogy pl tudsz vállalkozói bankszámlát nyitni 18 alatt.

Én az imbookkeeping.co.uk irodával dolgoztam, maximálisan tudom ajánlani őket. Nagyrészt magyarok.

jan. 23. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!