Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Aki feketén csinálja a vállalk...

Aki feketén csinálja a vállalkozását be lehet valahova jelenteni?

Figyelt kérdés
Instagramon látok nem egy nem kettő kisvállalkozáshoz hasonló szárnypróbálgatást, akik x terméket adnak el napról napra vagy egyéb szolgáltatást végeznek adózás nélkül. Valamelyiküket személyesen is ismerem onnan tudom, van akit csak sejtek. Egyszerűen csak igazságtalannak érzem, hogy még más vért izzad a kemény munkával, meg mindent hivatalos úton intéz ( mint pl én is) más meg olyan szinteken törvényellenes dolgokat művel, jelentős bevételi forrással, hogy elképesztő.

jan. 6. 09:22
 1/5 anonim ***** válasza:
75%
Persze, navnál lehet, de anonim nem megy.
jan. 6. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
86%
Navnal siman betudod
jan. 6. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
84%

Névvel lehet bejelentést tenni, ahhoz kell gerinc is. (De neked nyilván van.)


Persze kellemetlen lesz mikor kiderül, hogy az illető bevallja és befizeti az adókötelezettségeit és te csak feltételezted hogy nincs így.


Az lenne a jó, ha ilyenkor a NAV kiszámlázná neked a különeljárás költségeit. :)

jan. 6. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nem tudom mit tudna bevallani ha konkrétan tudom, hogy nem adózik 😂

Én névvel is szívesen vállalom, nem igazán érdekel az ilyen, ha igazam van.

Viszont akkor maximum azokat nem jelenteném be akikben pontosan nem vagyok biztos és akkor probléma megoldva.

jan. 6. 14:01
 5/5 anonim ***** válasza:
64%

Én érteni vélem, hogy kérdező mire gondol, pl. egy csomóan árulnak instagramon illegális dolgokat, jövedéki termékeket, elf bart, elektromos cigiket stb....

Ezeket nem nagyon tudod bejelenteni sehol. De van már kimondottan "internetrendőrség" csoportja a rendőrségnek, akik ezeket az illegális online tevékenységeket is figyelik, arra keress rá, esetleg náluk be tudod jelenteni.

De felesleges. Nélküled is megtalálják.

jan. 7. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!