Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Egyéni vállalkozóként vissza...

Egyéni vállalkozóként vissza lehet igényelni az áfát?

Figyelt kérdés

Szeretnék a közeljövőben elkezdeni vállalkozni. Ugye eddig csak alkalmazott voltam, dolgok hátterébe nem nagyon láttam be.

Ha e.v.-ként nem lehet, akkor hogyan? Csak kft tudja?


jan. 9. 07:31
 1/9 anonim ***** válasza:
Bizonyos feltételek fennállása mellett lehet áfát visszaigényelni.
jan. 9. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
19%

Szerintem neked nagyon nem való a vállalkozás...


De most már értem, miért csodálkozott a könyvelőm, amikor friss vállalkozóként tisztában voltam az ÁFA kódokkal, a szabályokkal és mondtam, hogy én is ugyanannyi járulékot számoltam, mint ő...


Az emberek többsége úgy látszik totál fogalmatlan.


De hogy segítsek is: nem hiszem, hogy ÁFA körös akarsz lenni, mert akkor többe kerül a könyvelés, kötelező a vállalkozói számla és eleve problémásabb az egész, mintha alanyi mentes vagy. Jobban meg nem jársz ÁFA körben (kivéve persze, ha adót akarsz csalni). Egyáltalán miért akarnál ÁFÁt visszaigényelni?

jan. 9. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

#3 - nem feltétlenül adócsalás miatt. Simán lehet pl, hogy külföldre nyújt itthonról szolgáltatást mondjuk, viszont itthon vesz igénybe szolgáltatást, tárgyi eszközt, aminek pedig levonná az áfáját, így megérheti áfakörösnek lennie.

De én nyilván értem, hogy te mire gondoltál, csak egy példát hoztam :)

jan. 9. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha külföldre nyújt szolgáltatást, az ÁFA hatályán kívüli lesz. Nem tudom, hogy ilyen esetben egyáltalán levonható-e az ÁFA itthon és ha igen, megéri-e szemben mondjuk egy 40%-os átalányadózással.
jan. 9. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Így van, pont ez a lényege az írásomnak, hogy a bevétele áfa hatályán kívüli lesz, de itthon viszont van áfa levonási joga.

És itt nem vagy-vagy reláció van, átalányadósként is simán lehet áfás valaki, nekünk több áfás átalányadós ügyfelünk is van.

jan. 9. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Villanyszerelő válallkozást indítanék. Ugye gépek, autó, anyagok áfája miatt kérdezem.
jan. 9. 11:05
 7/9 anonim ***** válasza:
Villanyszerelőként első körben akkor éri meg áfázni, ha nem lakossági ügyfelek a célcsoport, mert ők azért elég árérzékenyek és a +27% elég sok nekik.
jan. 9. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Lesz lakossági is, de elég sok kivitelezőt ismerek. Köztük van olyan aki mondta, hogy megnyerem a munkáit ha elkezdem.
jan. 9. 11:30
 9/9 anonim ***** válasza:

Édes Istenem...

Én is villanyszerelő vagyok (többek között), a felső szomszédom is az, és tavaly óta szünetel, nincs melója, inkább elment állásba.


lassan többen leszünk mint a biztonságiőrök (én inkább abban dolgozok) :D :D :D

jan. 11. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!