Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Nyiregyházán meglehet élni...

Nyiregyházán meglehet élni Foodorából vagy Wolt futár ként?

Figyelt kérdés

Biciklivel szeretném csinálni, érdekelne olyannak a véleménye aki pl ott helyileg foglalkozott vele vagy akár mai napig is csinálja, vagy esetleg jól tudja.

Fő állásba szeretném csinálni, napi akár 6-9 órát is, nincs SZJA!

Ha egy nettó 250-300k-t meglehet keresni az nekem elég jó lenne, vagy az a összeg Vidéken csak álom?Illetve melyik a jobb, Foodora vagy a Wolt?

Köszönöm a válaszokat!


25/F



febr. 3. 19:54
 1/3 anonim ***** válasza:
81%

Az egy dolog, hogy nincs szja (azt nem tudom, hogy valóban nincs-e), de az bizonyos, hogy van minden egyes hónapban tb 49358 Ft és szocho 39020 Ft. Plusz van iparűzési adó és kamarai tagdíj, plusz fizetsz minden hónapban a könyvelőnek. Némi költsége van a bicikli üzembentartásának is, azt te tudod, a tied mennyire bírja a strapát.


Wolt:


Nincs foglalható óra, így kizárólag címpénz van. Ha jut cím...

Óránként átlagosan ki tudsz vinni 2 címet, aminek a díja általában darabonként 500 Ft és 800 Ft között van. Rosszabb napokon óránként csak egyet. Vagy kétóránként egyet. Jobb órákban hármat. Ez utóbbi manapság elég ritka.


Foodora:


Van foglalható óra, csak nem jut. Vagy nem jut mindig. Vagy nem jut elég.


Ezekkel a számokkal könnyen tudsz már matekozni. Szerintem ha dolgozol napi 8-10 órát (minden nap!), akkor jobb hónapokban a minimálbér esetleg megvan. Talán.

febr. 4. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
83%

Nyíregyháza nem tudom mennyire megy. Én egy szintén vidéki városban futárkodom.

Itt a Wolt nemrég indult, így vannak még foglalható órák, hétköznap 2500, hétvégén 3000. Viszont nagyon gyorsnak kell lenni, mert pikpakk elkapkodják őket. Viszont ha sikerül összeszedni annyi foglalható órát, hogy heti 150ezer meglegyen, az akkor teljesen megéri, mert cim nagyon kevés, és kb csak otthon ül az ember. Gyakran van hogy egész napokra csak 3-4 címet kapok. Így a pénzem megvan, üzemanyag nem fogyott, és még csak ki sem kellett mozdulnom nagyon otthonról.


A foodoranal nagyon sok a cím, viszont aki 2 nél rosszabb csoportbesorolásban van, az már nem nagyon jut műszakhoz. De ha van műszak akkor 3500nál rosszabb órabér nem nagyon szokott kijönni, de gyakori a 4000 feletti is akár.

Nálunk a csúcsfutárok, akik 1-2 csoportban vannak, és tudnak foglalni elegendő műszakot, azok között nagyon sokan megkeresik a heti 200ezret(bruttó) Persze ehhez belekell tenni egy heti 50-60 órát.


Ha hozzátudsz jutni elegendő műszakhoz foodoran, vagy éppen wolton sok a cim, mert ahogy látom Nyíregyházán már nincs foglalható óra, akkor a nettó 250-300ezret szerintem bőven meglehet keresni nálatok is. Vagy ha a saját városomból indulok ki, akkor ennek a dupláját is nettóba.

febr. 7. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

"Nyíregyházán már nincs foglalható óra"


2021 októbere óta nincs.


Ma ebédidőben 3 óra alatt volt 4 cím, este 4 óra alatt 3 cím.


Bevétel 7 óra alatt 4972 Ft.

Borravaló 0.

Autóval, 46 km.


Ebből vond le a (főállású) vállalkozás 1 napra eső költségeit és az autó 46 km-re eső fogyasztását és költségeit.


Az eredmény - (mínusz) előjelű.


Biciklinek nincs üzemanyagfogyasztása, ám ugyanezek a címek főállásban még azzal is veszteségesek lettek volna.


Mellékállásban nyilván nem veszteséges, de órabérnek nagyon karcsú (710 HUF), bőven minimálbér alatt lenne.

febr. 7. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!