Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Bejelenthetem a vállalkozásoma...

Bejelenthetem a vállalkozásomat csak azután, ha már jövedelmező?

Figyelt kérdés

Úgy értem, ha online csinálok valamit, legyen az az egyszerűség kedvéért egy Etsy shop de a fantáziadúsabbak OF-et is elképzelhetnek, vagy amit akartok, lényeg, hogy a bevételem Paypalra megy, amit nem utalok át a rendes számlámra, hanem csak ott van, nem fizetek vele, semmit nem csinálok, amíg hivatalosan nincs bejelentve a biznisz. Lehet ebből gond, hogy azokat korábban szereztem, vagy elég, ha az adóbevallásban az is benne lesz majd?

Természetesen lesz könyvelő meg minden, de egyelőre csak tervezés alatt van egy dolog.


febr. 3. 22:31
 1/4 anonim ***** válasza:
lehet. Üzletszerű tevékenység minden forintja adóköteles. Etsy is csak számla ellenében fog kifizetni téged.
febr. 3. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

(Kérdező vagyok, csak ezen az eszközön nincs elmentve a másik eszközös profilom.)


Az Etsy nem tudom, hogy fizet, igazából a Paypalra utalás volt a lényeg, hogy nem a magyar bankomhoz kérem a pénzt. Mert van pl egy weboldal, ahol fent van 1-2 projektem, ott elért pontszámokat lehet pénzösszegre váltani, havi 12-15 ezret tudok általában kikérni Paypalra, ők semmiféle számlát nem kérnek.


Viszont ami eszembe jutott közben, hogy amit én csinálnék, ahhoz nekem kell számlát kiállítanom, tehát valamit gondolom mindenképp kell intéznem még előtte. Az adószámos magánszemély témáról olvasgatok közben (megihletett a fenti kérdés, akit meg szerintem én ihlettem meg az OF-említésemmel), de elég ködös, hogy most akkor ezt lehet-e vagy sem, mert elvileg szellemi dolgokat űzhetek vele, de közben azt írja, hogy ha rendszeres, akkor nem. De közben meg elvileg egy rakás ember ezzel a lehetőséggel él, miközben nem lehetne és a NAV álláspontja sem egységes a témában. Nem tudom, mi számítana rendszeresnek, nem akarok nagyon konkrét dolgokat írni, de tulajdonképp az egyik skillemet akarom freelancerként kamatoztatni és látok rá reális esélyt, hogy normális bevételem legyen a dologból majd. De ugye freelancerként lehet ebben a hónapban lesz egy darab munkám, lehet a következőben 0, utána 8, stb.

De mindegy, valószínűleg az lesz, hogy összerakom a porfoliómat meg mindent indulásra készre és utána konzultálok egy könyvelővel.

febr. 3. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Amúgy igen, az a legjobb, ha összeszeded a dolgaidat és elmész egy könyvelő kollegához.

Amúgy nem attól kell vállalkozni, ha már jövedelmező.

febr. 4. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
74%

Nem ez lesz a legszakmaibb válasz, de viccen kívül nekünk egyetemen azt súgta meg a tényleg vállalkozó, és vállalkozást indító tanár, hogy az a gyakorlat itthon, hogy amíg nem látszik, hogy egy vállalkozás hosszú távon is nyereséges lesz, addig nem igazán erőltetik a lepapírozást (és az adófizetést), csak a lehető legminimálisabb szinten.


De egyébként ha jól értem a kommentedből, akkor havi szinten pár tízezer forintról van szó. Eszembe nem jutna ezután adózni, gyakorlatilag semmi esélye sincs hogy lebukj vele, ha meg mégis lebuknál, akkor mi lenne? Utólag befizettetnék veled és slussz.

febr. 4. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!