Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Kifőzde inditásához nagyjából...

Kifőzde inditásához nagyjából mennyi tőkére lenne szükségem?

Figyelt kérdés

Vidéken kisebb városba szeretnék egy kifőzdét/ételboltot nyitni, sajnos nincsenek olyan ismerőseim akik tudnának benne segiteni..

A helyet bérelném, felszerelés egyenlőre még nincs, arra is kiváncsi vagyok hogy kb mennyibe lenne benne, illetve iratok dokumentek..illetve mi minden kell ahozz hogy elindithassam ezt? Kell valami OKJ? Én szeretnék benne dolgozni mint szakács illetve kiszolgáló is, maximum +1 emberre lenne szükségem aki a főzésben segit.



febr. 12. 01:06
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
57%

Van rá igény? Lenne vendégköröd? Forgalmas helyen tudod nyitni, ahol nincs meki, kebabos?


Gondold át.


Aztán a bérleti díj, a rezsi, kőkemény egészségügyi szabályok a konyhára, eladótérre, nagyon drága konyhai felszerelés; raktározás, árubeszerzés, stb…

Alkalmazottak.


Ez egy szakma. 10 milliód van a beindulásra?

febr. 12. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
febr. 12. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
0%

ÖVTJ-kódok


Egyéni vállalkozás alapítása előtt érdemes ellenőrizni, hogy a választott tevékenység engedély-, illetve bejelentésköteles-e, valamint tájékozódni a tevékenységi körök képesítési követelményeiről a hatályos jogszabályokban, és a gazdasági kamaráknál.


Az egyéni vállalkozó a nyilvántartásba olyan tevékenységet jelenthet be, amely szerepel az Önálló Vállalkozók Tevékenységi Jegyzékében (ÖVTJ-kódok), és amelynek jogszabályi feltételeit teljesíti. Ha nem felel meg a jogszabályi előírásoknak, tevékenységét törölnie kell.


A gazdasági kamarák tájékoztatást adnak a képesítéshez, hatósági engedélyhez, valamint bejelentéshez kötött gazdasági tevékenységekről.


A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara honlapján elérhető a Kamarai Vállalkozói Információs Rendszer (KAVIR), amely az egyes tevékenységek képesítési, engedélyeztetési, bejelentési követelményeiről nyújt tájékoztatást.

A KSH honlapján további segítség található a választható tevékenységek ÖVTJ-kód szerinti besorolásáról.

/


Amúgya helyedben nem vágnék bele, hatalmas a kockázat, nem is értesz hozzá.

Hiány van szakácsban. Szegődj el.

febr. 12. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Igaz nem értek hozzá, de szeretnék egy magánvállakozást..magamnak dolgozni, más ötletem pedig nincs mit tudnék kezdeni kb 10 millióval
febr. 12. 01:59
 5/21 anonim ***** válasza:
Fodrászatot nyiss több székkel és nincs idöpont. Érkezési sorrendben.
febr. 12. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Kb 20-30 millió legalább, de inkább 40-50.
febr. 12. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
77%
10 millió arra elég, hogy elindítsd a vállalkozást, majd 3 hónap múlva lehúzd a rolót úgy, hogy elbuktad az egészet.
febr. 12. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
0%
Hányszor teszed még fel ugyanazt a kérdést?
febr. 12. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
A helyedben egy lángosozót nyitnék főút mellett, minden autós meg kamionos megállna.
febr. 12. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

"ötletem pedig nincs mit tudnék kezdeni kb 10 millióval"

Add ide, majd én kezdek vele valamit! 😂

febr. 12. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!