Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Őstermelőként mire kell majd...

Őstermelőként mire kell majd figyelnem? Milyen határidők vannak, milyen dokumentumokat kell leadni? Melyik törvényeket kellene átolvasnom és értelmeznem?

Figyelt kérdés

Korábban családban segítettem a földeket művelni. Aztán bérbeadás mellett döntött a család. Most megörököltem és elgondolkodtam rajta, hogy művelhetném is esetleg. Gépek vannak és régen csináltam is egy darabig. Sok év kihagyás volt, biztosan sok szigorítás lett azóta.

Lenne főállásom mellette. Elkezdtem utána járni, könyvelőt még nem találtam, de tudom, hogy kelleni fog.

Iparűzési adó bevallás egyértelmű. Van fő állásom, akkor más is kell? Úgy tudom, hogy a falugazdász csinálja az állami támogatáshoz szükséges dokumentumokat, gázolaj visszatérítést. 10 hektár alatti területről van szó. Azt olvastam, hogy elektronikusan kell vezetni vetési naptárt.

Csak szántóföld művelésről lenne szó és utána a termelt gabonát leadnám egyből a keverőbe.



febr. 13. 09:23
 1/1 anonim ***** válasza:
Olyan könyvelőt keress, akinek vannak őstermelő vagy mezőgazdasági vállalkozó ügyfelei!
febr. 13. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!