Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Hogy is működik az hogy...

Hogy is működik az hogy egyéni vállalkozó legyek?

Figyelt kérdés

Szeretnék egyéni vállalkozásba kezdeni.



Kézzel készítet termékeket szeretnék árulni a honlapomon keresztül.

Várhatóan nem lesz nagyon nagy kereslet rá de én nagyon szeretem amit csinálok így ha havonta a rezsit visszahozza már megérte nekem :) Mind 1 is...


A kérdésem az lenne hogy hogyan kell elindulni, és valóban igaz hogy kb évi 2.1 millióig adó mentes minden és csak ezen felül kell adózni?


Marketplacen árultam már a termékeimet viszont szeretném hivatalosan csinálni és ha igaz az információ amit hallomásból tudok akkor ez számomra nagyon jó lenne ( évi 2 millió körül adómentes).


febr. 17. 18:20
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha van legalább 36 órás, bejelentett főállásod, akkor valóban, havi bő 200e bevételig adó- és járulékmentes vagy, amennyiben az átalányadózást választod (ha bármi mást választasz, akkor az nem járulékmentes).
febr. 17. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
33%

Most van-e munkahelyed, amely fizeti utánad a TB-t.

Ha igen, akkor az önkormányzatnál kiváltasz egy egyéni vállalkozóit és csinálhatod.

Hogy EV.-ként milyen adózási formába kerülsz, az egy más dolog, utána kell járni.

febr. 17. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Arra azért számíts, hogy egy honlap önmagában olyan, mint egy fiók, otthon a szekrényben. Alapesetben senki nem látja.


Szóval, reklámoznod is kell. Facebook, insta, tiktok, vatera, jófogás és társai.

febr. 17. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Kézzel készítet termékeket szeretnék árulni a honlapomon keresztül."

Mik azok pontosan? Ha most vállalkozás nélkül nem tudod elérni a kívánt bevételt, akkor sajnos vállalkozva sem lesz több bevételed, mitől is lenne több? Nőni fog szerinted a kereslet a termékedre ha holnaptól ugyanazt a terméket vállalkozási formában árulod?

Csak a költségeid fognak nőni.

febr. 18. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

nagyon köszönöm a válaszokat é ez így nekem nagyon jó hír :)


Nyilván én nem vagyok tényező igazából a lényeg az hogy tudjam szépen reklámozni legálisan és sose keljen attól aggódnom hogy valaki felnyom és ha már úgy se fogom jó ideig átlépni ezt az éves álomhatárt és költségem sincs vele akkor miért ne legyen így.


Van állandó bejelentett munkám H-p (8 órás)


faragással foglalkozom és fa játékokat készítek igyekszem tartós játékokat csinálni kisgyerekeknek amik időtállóak :)

Ezen felül lézervágással csinálok még egyedi fényképes puzzle-t vagy "szereld össze fa maketteket" is amik mindenkinek saját magának kell otthon összeépítenie .

febr. 22. 09:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!