Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Hogyan kezdődik hogyan működik...

Hogyan kezdődik hogyan működik ha egyéni vállalkozó szeretnék lenni társasházban ?

Figyelt kérdés
2021. febr. 4. 21:06
 1/9 anonim ***** válasza:
Ennek a kérdésnek önmagában így semmi értelme. Közös képviselő szeretnél lenni vagy mi a cél?
2021. febr. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Attól függ mire akarsz vállalkozni. Gondolom a. könyvelés, vagy szakfordítás nem sokakat zavarna, de ha kazánkovács akarsz lenni lehet lesz gond az engedélyeztetéssel.
2021. febr. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

A társasházaknal én legyek a takaritasert felelős úgymond a főnök!

Takarítói vállakozó szeretnék lenni! Vállalni tarsaslakást és azt takarítani és nem lenne főnököm és nem lenne alkalmazottam

2021. febr. 4. 21:42
 4/9 anonim ***** válasza:

"Vállalni tarsaslakást és azt takarítani és nem lenne főnököm és nem lenne alkalmazottam"


:D :D

Hogy Te milyen naív vagy!! Bocs, de tudod hány főnököd lenne? Egy 30 lakásos társasházban 30 főnököd lenne (a lakók) + még egy, a közös képviselő.

Ugyanis ŐK FIZETNEK TÉGED, ezért elvárják, hogy olyan munkát végezz, ami nekik megfelel.

Ha nem tetszik nekik a munkád, a következő közgyűlésen leváltanak - vagy akár addig sem várnak.

A jó helyekre pedig csak kihalásos alapon lehet bekerülni.


Egyéni vállalkozóként pedig min. havi 50 ezer ft-ot kell adóznod - tehát addig "ingyen" dolgoztál - épp ezért több társasházat szoktak takarítani.

2021. febr. 5. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"Ha nem tetszik nekik a munkád, a következő közgyűlésen leváltanak - vagy akár addig sem várnak.


A jó helyekre pedig csak kihalásos alapon lehet bekerülni."


Vannak a "szarabb" helyek is ahol a lakók örülnek, ha nem nekik kell a kukákat kimosni, meg a folyosót felmosni.



Hozzánk egy öreg szokott járni biciklivel, havonta egy tizest kap a négy alkalomra, hogy heti egyszer felmossa a folyosót meg kirakja a kukát, és ha elvitte a kocsi akkor berakja / nyáron a fölmosóvízzel kiöblíti.



A közösképviselőcég csak dísznek van beszedika pénzt, nem csinálnak semmit, munkaidőbe a telefont kinyomják / foglalt, munkaidőn kívül eléretetlenek. Ha betolod a képed az irodába kiakadni, még te leszel a hülye!


Felettem a bérlő csőtörést csinált, leáztatatta a lakásomat, arra nem voltak hajlandók, hogy a tulajdonos elérhetőségét kiadják, miközben én is tulajdonos vagyok! Közölték hogy ők nem tudnak ezügyben segíteni nekem.


Saját költségemen kerestem meg és hívtam ki az allianz-t a ház biztosítóját, miközben a "képviseleti" díjat beszedi tőlem a közösképviselő.


Az előző közösképviselő cég is komoly volt, tavalyelőtt volt egy vihar, ledobott pár cserepet a tetőről meg feltépte a tetőkibúvót és az eső leáztatott egy lakót, következő évbe dobta a cég a társasházat, hogy túl sok baj van vele, a lakók meg a választott házfelügyelő (aki szintén lakó is) ott álltak hogy most akkor honnan találnak egy másik társasházkezelő céget aki méltóztatik elvállalni a házat.


Hatalmas urak a társasházkezelők, fel kellene mindet akasztani!

2021. febr. 5. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"Hozzánk egy öreg szokott járni biciklivel, havonta egy tizest kap a négy alkalomra"


Aha, ja, és abból adózzon havi 50 ezret a vállalkozó...

Az öreg nyilván nyugdíj mellett csinálja, mert az is olyan "hatalmas" pénz, s nyilván rá van szorulva.

2021. febr. 5. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Aha, ja, és abból adózzon havi 50 ezret a vállalkozó.


Hát, most figyelj szerintem nem csak hozzánk jár, másik utcákba is, meg más napokon is.


Nálunk egy óra alatt kész van.


Dolgozzon mindennap 4 órát csináljon meg heti 5 napban naponta 4 társasházat.


Kiszámoltad?

Mennyi jött ki?

2021. febr. 5. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Amúgy kreatív ám a bringás öreg, télen felsózza a járdát, vagy a havat is eldobálja, ősszel a leveleket söpri fel a belső kertben.

Megdolgozik azért a tizesért. De egy óránál többet sose ügyködik hetente.

2021. febr. 5. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Hmm igen igazgatók van köszönöm a hasznos valaszokat
2021. febr. 5. 15:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!