Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Van egy kis vállalkozásom...

Van egy kis vállalkozásom amit nem tudok kellően végezni illetve elég nagyba mert nincs hozzá elég tőkém. Lehet valahol olyan ,,befektetőket,, találni aki ilyen kis üzletekbe beszállna anyagilag ha lát benne fantáziát/pénzt?

Figyelt kérdés
Jelenleg a bevételem olyan dolgokra megy el sajnos amin nem tudok változtatni így az nem opció hogy gyűjtögessek sorolják aztán majd egyszer bele vágok abba amit elterveztem

febr. 21. 11:14
 1/3 anonim ***** válasza:
Növeld a forgalmad!
febr. 21. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
58%

Igen, üzletrészért.

Mondjuk felveszel egy marketingest, akit a csendestársad fizet, de a pluszbevételt megkapja, vagy ilyesmi.

Ehhez persze kell egy jó konstrukció is hozzáértő ügyvéddel.

Én mint befektető, nem értek ehhez, és szeretnék látni egy tiszta, kidolgozott üzleti tervet, amit aláírhatok.

A befektetés minden pluszköltségét te állod.

A haszonnak - számomra - a jegybanki alapkamat kétszerese körül kellene kezdődnie, minél magasabbnak lennie.

A tőke is kivehető kell legyen belátható időn belül.

Esetleg Zrt-t kellene csinálnod a vállalkozásból, aminek a részvényeit megvehetem és ami osztalékot fizet.

Mivel tényleg nem értek hozzá, ehhez alaposan kidolgozva, számomra érthetően, garanciával kellene az orrom alá tenni.

febr. 21. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 xswerdy ***** válasza:
58%

Alapvetően két lehetőséged van, a hitel, és a tőkebevonás. Hitel tekintetében vannak államilag támogatott konstrukciók, 5% kamatra. Általában ingatlan fedezetet kell adnod, de ha az üzleti terved rendben van, akkor megkapod, max 100 millió, amire kisvállalkozóként esélyes vagy (Széchenyi kártya mikrohitel).


A tőkebevonás nehezebb, mert meg kell találnod a megfelelő embert, aki fantáziát lát az üzletedben.

febr. 27. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!