Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mennyi lenne a reális fizetés...

Mennyi lenne a reális fizetés ezek függvényében?

Figyelt kérdés

Szörnyen tudatlan vagyok a témában szóval ne kövezzetek meg légyszi:)

Páromat megkereste a régi munkahelye, hogy szeretnék ha visszamenne hozzájuk de csak mint ev. Nos azt mondták ha hajlandó kiváltani az ev-t akkor 10 euró nettó órabért kapna. Feltennék nektek egy buta kérdést. Tegyük fel van egy 20 munkanapos hónap, az neki 2000 nettó lenne. Mennyi az az összeg kb amit ha leadózik mint ev akkor 2000 euró marad belőle (ez csak azért fontos, hogy ha benyög egy összeget a cég akkor tudjuk, hogy az reális e). Holnap ülünk le beszélgetni velük és kíváncsi vagyok, hogyha azt mondják, hogy pl 3400 euró akkor abból tényleg meg marad e a 2000 mint "nettó (magyarok vagyunk a cég is itt van de a cég maga szlovák). Köszi előre is. Kérdezzetek ha valami nem tiszta, tisztára elvagyunk egyenlőre veszve a témában.



febr. 23. 21:50
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyeni vallakozokent adna 10 eurot? Ez szanalmasan keves, meg bejelentett alkalmazott is tobbet kap. A ceg semmit nem akar fizetni utana, kibujni minden alol. Szerintem ezen nincs mit gondolkodni. Egyebkent rosszul szamolsz, 20 munkanap 10 euroval csak 1600 euro, leven 20x80.
febr. 23. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Napi 10 órába lenne. Nem tudom te hol dolgozol de felénk az átlagbér sajnos 1500-2200 Ft nettó nem 10 euró szóval felénk ez nem szánalmasan kevés
febr. 23. 22:00
 3/6 anonim ***** válasza:
62%

Egyéni vállalkozóként az óradijam 100 EUR, amikor megláttam a 10et, azt hittem elírás.


A válasz attól függ milyen jogviszonyban vállalkozó. Lenne 10 keresztkérdésem mielott ezt meg lehet valaszolni. Keressetek konyvelot

febr. 24. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Nekem 1000 euró az órabérem, a 100 az nem elírás?
febr. 24. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Több probléma is bejön itt. Először is EV esetén nem lehet olyan egyszerűen nettó-bruttó átszámolni, mint alkalmazottként. Másrészt simán rásütheti a NAV, hogy bújtatott foglalkoztatás és akkor megy a bünti. Harmadrészt, az alanyi ÁFA mentes határ még mindig 12 millió, amit simán el tudsz érni és akkor jönnek a bonyodalmak az ÁFÁ-val.

Ja, és akkor ott van még a fizetett szabi, ünnepnapok és hasonlók kérdése. 10 Euró meg nevetségesen kevés, hogy ez megérje.

febr. 24. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Páromat megkereste a régi munkahelye, hogy szeretnék ha visszamenne hozzájuk de csak mint E.V.."

Milyen munkáról van szó?

febr. 25. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!