Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Van jarulekos költsége egy...

Van jarulekos költsége egy vallalkozasnak?

Figyelt kérdés

udvozlet, vallalkozasom elinditasat tervezem de jelenleg meg a felkeszules fazisaban vagyok.


egy webshopot szeretnek egyebkent es a beszallitokkal probalok kialakitani valamit de kernek olyan adatokat is amiket csak a vallalkozas beregisztralasa utan tudnek megadni. ezert a kerdes, ha elintezem a regisztraciojat a maganvallalkozasnak akkor ez jar barmifele kezdeti/havi koltseggel ha egyebkent meg semmit nem tervezek eladni 2-3 honapon keresztul?

átalanyadozo szeretnek lenni.


koszonom elore is.


febr. 29. 15:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ha főállású vállalkozó leszel, akkor a minimum járulékokat fizetned kell akkor is, ha egy fillér bevételed nincs. Ez havonta kb 100 ezret jelent.
febr. 29. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Ha van másik főállásod, akkor elég minimál (pl. könyvelő egy havi 10-es), de ha nincs akkor a saját járulékaid fizetni kell, igen.
febr. 29. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

egyenlore be se vagyok jelentkezve magyarorszagra :D


azt ugyan tudjatok hogy igy is tudok e egyeni vallalkozast nyitni?

Itt nyilvan van foallasom es fizetem a TB jarulekot (amit ha jol tudom csak egy orszagban lehetseges)


elso valaszolo, megtudnad azt is mondani milyen jarulekokra erted?

febr. 29. 15:52
 4/14 anonim ***** válasza:
77%

#2-es vagyok


A minimálbér utáni SZJA, TB, Szocho járulékokat érti.


Én a helyedben ezen a ponton becsuknám a gyakorikerdeseket, és keresnék egy könyvelőt aki tisztában van a nemzetközi adózási szabályokkal.

febr. 29. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
65%
Átalányosként SZOCHO és TB járulék.
febr. 29. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 hájaaa ***** válasza:
65%

" Ez havonta kb 100 ezret jelent."


Jó lesz az 150k-nak is

febr. 29. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Nincs 150. Jelenlegi minimálbér alapján 108 ezer forint.
febr. 29. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 hájaaa ***** válasza:
0%
Nagyon rosszul tudod, valóban amíg nem jön be az SZJA addig annyi, de amint eléred 2.4M forint bevétel (a legtöbb esetben) onnantól 150k
febr. 29. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

"egy webshopot szeretnek egyebkent es a beszallitokkal probalok kialakitani valamit de kernek olyan adatokat is amiket csak a vallalkozas beregisztralasa utan tudnek megadni."

Kérlek, mondd, hogy nem valami dropshipping hülyeséget szeretnél, mert azt inkább felejtsd is el gyorsan...

febr. 29. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
#8 Hülyeséget beszélsz! Itt az volt a kérdés, hogy amíg nincs bevétele, addig mennyi a fizetendő. Az pedig a minimum járulék. Igen, évi 1,6 millió jövedelemig nincs SZJA (mentes határ), de utána is csak a jövedelem után számolandó az SZJA. Ha van bevétele, akkor természetesen az alapján kell SZJA-t fizetnie a mentes határ elérése után, de SZJA-ra NINCS minimum összeg, csak a járulékokra. Ha egy hónapban 0 a bevétele, akkor a minimum járulékokat be kell fizetni, de az SZJA az 0 lesz, tökmindegy, hogy a korábbi hónapokban mennyi bevétele volt!
febr. 29. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!