Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Milyen típusú emberhez illenek...

Milyen típusú emberhez illenek ezek a szakmák?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem tudom el dönteni hogy milyen vállalkozásom legyen mert annyira de annyira érdekel sok minden. Több minden érdekel csak sajnos nem vagyok tisztába azzal hogy melyik munka kihez illik. Lány vagyok egyébként és a kezdő tőke 50 millió Ft lenne.

márc. 3. 07:42
A kérdező szavazást indított:
Kozmetikai szépségszalon
Építkezési vállalkozás
Ruha tervezés
5 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
39%
Már kérdezted.
márc. 3. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
36%

Ennyi pénzt biztosan nem ölnék bele semmilyen, bizonytalan kimenetelű vállalkozásba.


50M már bőven eléri azt a szintet, ahol a tőke saját maga (vállalkozás nélkül) is képes nagyító nélkül is látható méretű hozamot produkálni. A leggyorsabb és legjobb profitot a tőzsdén tudod elérni (én a 80%-át a részvénypiacba fektetném, 10-10%-át pedig a forexen ill. a kriptópiacon dolgoztatnám).


Bizonyos "hangok" szerint ez kockázatos, ám azok figyelmen kívül hagyják azt a tényt, hogy egy bizonytalan kimenetelű vállalkozás (amihez nem értesz, hisz ha értenél hozzá, akkor ez a kérdés meg sem született volna) sokkal kockázatosabb.


A tény az, hogy a legtisztább "pénzkereset" az, amikor a saját tőkéd dolgozik neked. Likvid, hisz végig a saját számládon van, s kb. két kattintással újra a kezedben lehet.


50M szabad tőke manapság elegendő ahhoz, hogy valaki végleg visszavonulhasson a (fizikai) munkától, s ÉLJEN. Eleinte kicsit szerényen, aztán ahogyan nő és többszöröződik a vagyona, egyre több lehetőség nyílik meg.


Ha valaki képes és hajlandó tanulni, új képességekre és jártasságokra szert tenni, akkor a sikere elkerülhetetlen.

márc. 3. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
32%

Mar kerdezted !!!

Ne akarjal vallalkozo lenni... olyan buta vagy, hogy a gykorin tobbszor kiirod ugyanazt a kerdest. A sikeres vallalkozo nagyon nem toled kezdodik.

Hogyan akarsz vallalkozni, nem tudsz mar most se donteni.

50 millio az hitel ugye??

márc. 3. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

A ruha tervezés piaca magyar viszonylatban zsúfolt. Nehéz pozitívra kihozni az árbevételt, mert a piacra törés bonyolult.


Építkezés jelen időben gyakorlatilag 0-ra van redukálva, így inkább azok a vállalkozások a csődbe vagy a csőd szélén állnak, és hogy a jövőben mi lesz??


Én a szépségipart ajánlom, mert ha már ott sem lesz kereslet, akkor tényleg óriási nagy a baj az országban, de ennek még van piaca.

márc. 5. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
32%

Valamelyik amerikai elnöktől szokták idézni azt a mondást, hogy ha van 3 órád kivágni egy fát, akkor az elsőt érdemes azzal tölteni, hogy előbb megélezed a fejszét.


Egy vállalkozás nem úgy működik, mint bevásárolni a boltban, hogy veszel egy autót és az megy, te meg tudsz autózni vele. Az üzlethez érteni is kell ahhoz, hogy egy vállalkozás sikeresen tudjon működni.


Szerintem előbb menj el dolgozni előbb egyik, majd a másik, aztán harmadik területen is egy már létező, működő céghez. Mivel te vállalkozást indítani akarsz, nem magát a szakmai munkát végezni, ne kozmetikusnak/fodrásznak, földmunkásnak/kőművesnek, divattervezőnek/varrónőnek menj el ezekbe a vállalkozásokba, hanem adminisztratív munkákat végezni. Recepciósnak, titkárnőnek, könyvelőnek, marketingesnek, aki nem a szakmai kivitelezést látja első sorban a vállalkozásból, hanem azt, hogy mi és hogyan működik a háttérben. Mitől és mennyi pénz jön ki, mire és mennyi megy ki, hogyan viszonyulnak ezek egymáshoz, mennyire és miért működik, vagy nem működik valami, mit és hogyan kezd ezekkel a dolgokkal a cég vezetése, milyen problémákat és hogyan oldanak ők meg.

Mérlegeld, hogy te mit és hogyan csinálnál helyettük, figyeld meg, hogy az vajon mennyire működne. Akár a főnökeiddel is oszd meg ezeket az ötleteidet. Ha nyitottak a javaslataidra, akkor a gyakorlatban is kipróbálhatod, hogy vajon te mennyire is csinálnád jobban vagy rosszabbul, mint ők maguktól tennék. Aztán ha már mások cégénél kitapasztaltad a dolgok mikéntjét, utána esetleg érdemes lehet megpróbálkozni vele, hogy saját cégben is kipróbáld, hogy mennyire működik a gyakorlatban, amit másoknál magadra szedtél. Amíg te magad semmit nem tudsz a gazdaság működéséről, addig inkább ne akard a saját pénzed kockáztatni! Fektesd inkább valamilyen pénzügyi befektetésbe - ha azokhoz sem értesz, akkor lehetőleg valamilyen kisebb kockázatú megoldásba, ne a tőzsdén hazárdirozásba!


Az sem árt, ha mindenek előtt elkezdesz üzleti életről, gazdaságról, vállalkozás szervezésről, marketingről, piackutatásról, árazásról, pénzügyi döntésekről, könyvelésről szóló könyveket olvasni, tananyagot elsajátítani. Nem feltétlenül kell ilyen iskolákba járni és papírt szerezni (bár kétség kívül nem árt), de akár csak szabadidődben önképzésként is tanulhatod ezeket a dolgokat, hogy jobban képben legyél és jobb döntéseket tudj hozni.


Vállalkozást indítani mindig csak olyan területen érdemes, amit ismersz. Nem csak szakmailag, hanem üzletileg is. Az, hogy magát a tevékenységet ismered nem elég, a piacot, az üzleti környezetet, jövedelmezőséget kell ismerned. Különben, hogyan tudnád eldönteni, hogy ilyen vagy olyan döntés segíti jobban a vállalkozásod működését?

Megfelelő piac ismered és gazdasági tudás birtokában is meglehetősen nagy kockázatok rejlenek benne, hogy vajon minden döntésed jónak bizonyul-e, megtérülnek-e a befektetéseid, vagy veszteséget fognak termelni és ezen megfelelő változtatásokkal képes vagy-e változtatni.


Ha nincs meg a megfelelő gazdasági ismereted és az adott területre jellemző piaci sajátosságok ismerete, akkor nem befektetsz és üzleti döntéseket hozol, hanem érzelmi alapon, vagy találomra szerencsejátékot játszol. Informált döntések helyett véletlenszerűen döntesz és reménykedsz, hogy talán majd bejön. Ez nem üzleti stratégia, hanem szerencsejáték.


Attól, hogy értesz a ruhákhoz, építkezéshez, szépségápoláshoz, még nem feltétlenül ismered ezeknek a nagyon különböző területeknek a gazdasági sajátosságait.


Van, amit megpróbálhatsz kicsiben is. Lehetsz minimál költségvetéssel egyéni vállalkozó fodrász/kozmetikus, aki kijár idős emberekhez, így nem kell szalont fenntartani, drága rezsit fizetni rá és kis kockázattal elkezdhetsz fokozatosan ügyfélkört építeni anélkül, hogy rengeteg pénzt buknál rajta, ha mégsincs érdeklődés.


Hasonló dolgokkal próbálkozhatsz kicsiben a másik két területen is, csak sokkal nehezebb dolgod lesz vele, mert az építőiparba és a divat piacra belépni is jóval komolyabb beruházást igényel és így a kockázatok is nagyobbak.

A divatipart leginkább mások által gyártott ruhák kereskedelmével lehet érdemes elkezdeni. Aligha tudsz költséghatékonyabban előállítani bármit, mint a már régóta létező rengeteg ruhagyár. Az üzlet nagy kérdése különben is az, hogy mennyire tudod eladni a dolgokat. Vedd meg olcsón mástól, add el nyereséggel, építs ki kereskedelmi csatornákat, kapcsolatokat. Ha már működik az értékesítési csatorna, utána megpróbálhatsz az amúgy is létező termék kínálatodba akár saját tervezésű, másokkal gyártatott termékeket is becsempészni. Ha ez elkezd működni, akkor innen terjeszkedhetsz, hogy már egyre inkább csak a saját ruháidat árulod - vagy felépítesz egy teljesen külön márkát és értékesítési hálózatot a saját márkádnak, a másoktól vásárolt dolgoktól teljesen függetlenül - de ez is jóval könnyebben megy azután, hogy már van tapasztalatod benne, hogy mit hogyan tudsz eladni.

Mindezt egészen kicsiben akár Jófogáson, FB Marketplacen is elkezdheted felépíteni, de megpróbálhatsz influencer vagy egyéb marketing módszerekkel, akár saját webshopot csinálni, esetleg valamerre piacozni, boltot bérelni.

márc. 6. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!