Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Hogy működik a kötelező,...

Hogy működik a kötelező, fizetős évi kéményseprés?

Figyelt kérdés

Megjelent egy kéményseprő a vállalkozásom székhelyén, közölte hogy a nav küldte, megcsinálta a munkát és kiszámlázta. Mivel én nem voltam ott, nem tudtam bele se szólni.


Tavaly szintén megjelent egy forma, az is próbálkozott, az azt mondta amikor mondtam, hogy nem kérem a szolgáltatását (mert székhely lesz módosítva), hogy már muszáj megcsinálnia, mert ott van. Neki mondtam, hogy viszontlátásra.


Ez tényleg így megy, hogy a nav kiküldi az embert? Vagy hiéna módon mennek és a letöltött adatbázis alapján mindenhol bepróbálkoznak?



márc. 6. 08:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
59%
Meg ha azt mondana hogy katasztrofavedelem... De naaav? Tudod mit rovidit a nav? Nemzeti ado es vamhivatal... Te a kemenybe penzt mosol vagy valami?
márc. 6. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
44%

Magánszemélyeknek ingyenes és nem kötelező a kéményseprés szolgáltatás. De ha vállalkozás van bejelentve a címre, akkor fizetős és évente kötelező.

A könyvelőd nem mondta?

márc. 6. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
67%
Nem küldi őket a nav, ez nettó hazugság. Jól látod, hiéna módjára próbálkoznak mindenhol. Annyi igazság van benne, hogy tényleg vállalkozásoknak fizetős a kéményseprés. Viszont te választhatod meg, hogy ki csinálja, nem feltétlenül kell annak, aki éppen bekopog hozzád.
márc. 6. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
28%

"Mivel én nem voltam ott, nem tudtam bele se szólni."

Nincs telefonod? A dolgozóid nem hívnak fel, ha valaki valamilyen ürüggyel bekopog pénzért, csak odaadják?

márc. 6. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
scam
márc. 6. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Nem lehetne, hogy ilyen megkeseredett életúnt alakok nem kommentelnek?

1.: tudom, de ezt mondta, gond van az olvasással? mivel kötelező, mit tudom én hogy miért felel még az adózáson kívül a nav, vagy miért nem...

2.: de igen, és hol írtam hogy ne tudnám azt, hogy ez kötelező és fizetős? A kérdést sikerült elolvasni?

4.: nem, mert nem a dolgozóim vannak ott, hanem az öreg rokonaim, köszönöm az építő jellegű hozzászólásodat


3: Jól sejtettem akkor. Igazából azért nem problémázok, mert tudom hogy meg kellett csináltatni, és végülis nem olyan nagy összeget kértek. Valahol 30k-kat is írogatnak, azt biztos nem fizetném ki. Azt is tudtam, hogy a katasztrófavédelemnek van kiszervezve, emiatt gondoltam, hogy esetleg ők automatikusan kiküldik a velük szerződött cégeket.

márc. 6. 10:43
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
Amúgy ez a kötelező kéményseprés hogy megy pl. panellakásban, ahol rohadtul nincs egy darab kémény sem?
márc. 6. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
16%

Nàlam ugyan ez történt, de nem voltam otthon. Postaládában találtam az önkormányzatos levelet, hogy volt kint a kéményseprő és nem jutott be, hívjam fel, mert kötelező.

Eddig ingyenes volt, a vállalkozásom fél éves, mellékàllásnént, de bevételt még nem is termelt, erre egy újabb kiadás, amiről nem tudtam…

Nem hívom vissza, kíváncsi leszek mi lesz vele.

márc. 6. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nálunk pl nincs kémény, mert semmi olyan nincs, ami indokolná, hogy legyen. De akkor is kell "kéményseprést" fizetni.
márc. 6. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Basameg én meg itt agyalok, hogy arossebbe kezdjem el a villanyszerelő vállalkozásomat!



Megvan a varázsmondat!



Villanyszerelő vagyok!

A Nav küldött!

20 ezer lesz, itt írja alá!


Csokollóóm...

márc. 18. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!