Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mezőgazdaság vs Építőipar?

Mezőgazdaság vs Építőipar?

Figyelt kérdés

Sziasztok abban a helyzetben vagyok,hogy a 2 dolog között kéne döntenem,hogy melyik éri meg a jobban.


Saját vállalkozás lenne,a családom mezőgazdasággal foglalkozik és én is ebbe születtem bele vannak földjeink és eszközeink amelyell tudnék termelni én is.


Nagyon szeretek a földeken dolgozni, viszont rájöttem, hogy az építőiparban is hatalmas pénzeket lehet keresni és kicsit az is megtetszett.


Annyi,hogy a mezőgazdaságot nem a 0ról kezdeném,míg az építőipart a 0ról meg a mezőgazdaság egy kicsit jobban vonz és mezőgazdaságban 100szor többet dolgoztam mint az építőiparban.


Tudom,hogy rengeteget kell dolgozni hogy sikeres vállalkozásom legyen.


Melyik a jövedelmezőbb iparág?



márc. 6. 17:16
A kérdező szavazást indított:
Mezőgazdaság
Építőipar
16 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
69%

Az én szüleimnek is volt háztáji gazdasága. Aztán városra kerültem, diplomát is szereztem. Ha vissza lehetne forgatni az időt, a szülői házban maradtam volna. És a gazdaságot fejlesztettem volna igényeim szerint.

Bár én a szabad gazdálkodói létből mentem alkalmazottiba és az nekem visszalépést jelentett.

De Te vállalkozóiból mennél egy várhatóan jövedelmezőbb másik vállalkozóiba. Ez lényeges szempont.

márc. 6. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
29%
Szoftverfejlesztés.
márc. 6. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
77%
Azt, amelyiket akkor is csinálnád, ha nem kellene már több pénz.
márc. 6. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
71%

Mezőgazdaság!

Az építőipar az egyszer fenn egyszer lenn, és amikor lent van az nagyon rossz, amúgy most pont ott van, szépen csúszik le. Általában kevesebb a jó év és több a rossz.

márc. 7. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Senior Séf ***** válasza:
71%
Maradj agrár vonalon. Az építőiparnak nem jósolok nagy jövőt. Jelenleg minden lancmóg abból akar megélni, és baromira lejáratják a szakmát.
márc. 7. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
54%

Ha értenél a mezőgazdasághoz, akkor tudnád. Viszont így látatlanban semmit nem tudva a családi gazdaságról azt mondanám, hogy építőipar.

Ma már nem lehet a mezőgazdaságból megélni úgy, hogy láttad, hogyan szántott a nagyfater és te is csinálod úgy tovább.


(Mondom ezt úgy, hogy szintén gazdálkodunk)

márc. 9. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
43%
Mezogazdasag biztosabb. Olyan nem lesz, hogy nem kell majd enni az embereknek mert kitalalnak valami speci kapszulat, de olyan lehet, hogy nem nagyon kell mar uj lakasokat epiteni
márc. 10. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
36%

Igazából most a mezőgazdaság is lejt menetben van. 40 Forintos Ukrán importtal nem lehet versenyképesen termelni.

Ha rájöttél, hogy több pénz van az epítőiparba az azért van, mert a mezőgazdaság nem hoz sokat most nektek se. Sőt most láthatólag jobban kerestek a kőművesek is.


A mezőgazdaság nagyon kitett az időjárásnak és felvásárlási áraknak. 5 éves átlagba kell nézni. De ilyen inputár elszabadulás mellett ez se nagyon helytálló.

Talán a kőműves szakma fixebb jövedelemmel számol.


Egy közepes mezőgazdasághoz kell egy komplett géppark, földek.

Egy kőművesnek egy kisteher és rajta a szerszámok, állványok. Ha jobb kőműves, akkor már egy használt Bobca-e is van.


Mindkét szakmához kell komoly szakmai ismeret, esetenként bizonyítvány is. Bár lehet mindegyiket az alapoknál kezdeni, de itt a mezőgazdaság lassabb példa.


Kis jövedelemszamítás példa:

Csinálsz a mezőgazdaságban 100 hektár búzát. Van egy 4 tonnás átlagod, amit 50 forintért értékesítesz. Kapsz ugye 20 milliót, de van hektáronként 150 ezer kiadások. Akkor egész évbe bruttó 5 millióért dolgoztál a mezőgazdaságba.

Azért itt írjuk le, hogy 100 hektár nem egy kicsi gazdaság.


Vagy kőműves Jóska elvállal egy ház szigetelését. 200m2x 10 ezer/m² csak a munkadíj. Plusz elvállal egy 200m² térkövezést szintén ennyiért. De csinál még 50 méter kerítést is, így 3 hónap munkaval kapott nettó 5 milliót. Anyagdíj a tulajé, a munkájáért járó bér 1 hónapon belül a kezébe. Viszont ki van téve a szezonalításoknak. De ha valóban jó kőműves szakmailag, akkor egy évre előre is be lehet táblázva.


Kérdés ki keresett többet?

márc. 10. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
53%

Az a baj előző hozzászóló hogy pont emiatt telitett sok épitőipari szakma már, mert úgy vannak vele az jó pénz és alig kell hozzá valami. Lehet hogy általános iskola után főleg a "futottak még" gyerekek mennek szakmunkásba akiket máshova nem vesznek fel, de a felnőttképzők fossák magukból a szakmunkásokat. És azért már nincs annyi munka az épitőiparban mint 2-3 éve volt, szóval kezdőként nehéz érvényesülni.

Ha már mezőgazdaság akkor inkább gépszerelés nem jöhet szóba?

Nyilván itt is mint más szakmában ha nincs családi háttér és pénz akkor alkalmazottként kell kezdeni, de a kőműves vagy más szakmákban sem lenne ez másként...

márc. 11. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 NTBS ***** válasza:
48%

Mezőgazdaság.

Kenyér mindig kell!

Ház nem biztos.

márc. 25. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!