Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Miért mindenki a Számlázz.hu-t...

Miért mindenki a Számlázz.hu-t használja, mikor van a NAV-nak ingyenes számlázóprogramja?

Figyelt kérdés
Legalábbis a legtöbb elektronikus számla a Számlázz.hu rendszerével készül, közben ott az ingyenes NAV számlázóprogram is. Ennyivel többet nyújtana még így is, hogy fizetni kell érte?

márc. 12. 11:30
 1/5 anonim ***** válasza:
77%

Könyvelőként elég sok cég számlázására rálátok és bizton állíthatom, hogy nem használja mindenki a szamlazz.hu-t. Nálunk közel 200 ügyfél van, ezek 90%-a a szamlazz.hu-t és a billingot használják nagyjából fele-fele arányban, a maradék 10% pedig egyéb rendszereket (néhányan még a navosat is). Amúgy a szamlazz.hu-nak és a billingonak is van ingyenes csomagja, ami a kis vállalkozók többségének elég.

És hogy a kérdésedre is válaszoljak: miért ne ma navosat? Egyszerű a válasz. Mivel kaü azonosítás 0. lépés nála, ezért lutri, hogy éppen tudsz-e számlát írni benne vagy nem. Nézd vissza a logokat, hogy egy átlagos héten mennyi (előre be nem jelentett) leállás van az azonosításban. Ez az egyik ok. A másik, hogy indokolatlan módon többször is meg kell adni benne ugyanazokat az adatokat, így nem hatékony a működése. Ezen kívül csak alap, fapados funkciói vannak, szóval pl semmi api kapcsolat, ami rengeteg cégnél elengedhetetlen, nincs ismétlődő sázmlázás, nincs tömeges számlagenerálás, nem tudod semennyire sem személyre szabni, stb. Szóval rengeteg hiányossága van a piaci számlázókhoz képest.

Azoknak a vállalkozóknak, akiknek havi 1-2 fix számlát kell kiállítani, azoknak jó lehet a NAV-os, de én pl a saját cégemnél nem tudnám és nem is akarnám használni.

márc. 12. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt elég olcsó a számlázz.hu, másrészt igen, rengeteg olyan dolgot tud, amit a NAV számlázó nem.

De alap dolgokra a NAV számlázó is tökéletes.

márc. 12. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
75%

mert a navos egy kalap kaki.

A szamlazz.hu ingyenes verziója messze jobb nála.

márc. 12. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Amig kezzel potyogsz havi 1-2 szamlat addig hasznalhato, utana kb hasznalhatatlan... Sok helyen az ingyenes csomag jobb mint a nav rendszere
márc. 12. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
35%

Én a NAV-osat használom. Nincs vele gond, a belépéssel sincs gond.

A KAÜ azonosítót nagyon sok más oldalon, rendszerben is használom és normálisan működik.

Én sem értem, hogy aki havonta 1-3 számlát állít ki, annak miért nem jó a NAV-os.

márc. 12. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!