Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Kft fenntartása nappali...

Kft fenntartása nappali jogviszony vagy főállás mellett valóban nagyon költséghatékony?

Figyelt kérdés

Jelenleg EV vagyok, átalányadózó, mivel nappali tagozatos hallgató vagyok, váltanom kellett KATÁ-ról.

Most a mentes keret után nagyon sok adót fizetek a bevételemből, közel a fele elmegy adókra.

Vannak kiadásaim is, mivel marketinggel foglalkozom. Rengeteg jutalekot fizetek ki, és sokat költök elektronikai eszközökre, nyomtatásra, stb.


Egy ismerősöm említette, hogy alapítsak kft-t, mert kb 100-150 ezret kér az ügyvéd és kész is a cég. Az egyetem a járulékokat fizeti utánam, így semmilyen havi költségem nincs adó szempontból, csak a könyvelő, meg az éves 50 ezer ft kamarai díj, ha jól emlékszem.


Ez valóban jobb megoldás lenne? Így a költségeim le tudom vonni, tudok cégnek is számlázni, akár áfásan is.


Mivel egyetemista vagyok, ebből a bevételből tartom el magam a következő 4 évben, így szeretnék minél költséghatékonyabb lenni.


3 dologgal foglalkozok, magánórák-oktatás, társasjáték webshop, marketing-vállalkozás fejlesztés.


Az utóbbit tenném kft-be, a másik kettő maradna egyéni vállalkozásban. Oktatásból kevés a bevételem, nem sok időm van rá, heti 4-8 ezer ft. A webshop változó, legjobb hónapom is 30-50 ezres profitot generál max.

A marketinges cég havi leosztásban tud 400-700 ezer ft havi bevételt, de ebből a fele a profit, vagy inkább a 40%-a.


Félretenni nem tudok, csak minimálisan, és a beérkező bevételeket költöm lakhatásra, étkezésre, stb, szóval fontos, hogy tudjam magamra költeni.

Kft bevételét szabad így használni? Vagy ott lehet havonta kivenni magamnak osztalékot vagy jutalékot, vagy hogyan megy ez? Sajnos a családban senkinek nem volt soha kft-je, így vakon vagyok.


márc. 22. 15:15
 1/4 anonim ***** válasza:

Az egyetem a jarulekot fizeti utanad. Hogy mi van?


Ha azt hiszed a kamarai tagsagon kivul evi kb 8millios forgalomnal semmi koltseged nincs akkor nagyon nagyon tevedsz.

márc. 22. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mivel tb-det fizetik, talán nem kell kotelezoen ugyvezetokent magadnak minimalbert fizetni (illeve legalabbis a jarulekait).


Ettol még a befolyt bevétel minden forintját le kell adóznod, amit a zsebedbe akarsz tenni. Ezen pedig van bőven adó, attol fuggoen, ezt milyen konstrukcioban teszed (fizetes, osztalek). A koltsegeles valoban lehetseges.

márc. 22. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az egyetem semmit nem fizet utanad. Alanyi jogon van tbd mert napapli tagozatos diak vagy. Ahogy egy gimnazistanak aki elmult 18
márc. 22. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A kft-ből ki is kell ám venni a pénzt. Az nem a te pénzed. Ennyire nagyon nem érdemes céget alapítani, bőven jó neked az átalányadó a maga 30% körüli adójával.

De persze le kell ülni és ki kell számolni, hogy melyik éri meg jobban. Ezt 1-2 óra alatt meg lehet tenni, akkor már kézzelfogható eredményed lesz.

márc. 22. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!