Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mit gondoltok az alábbi...

Mit gondoltok az alábbi vállalkozás ötletről?

Figyelt kérdés

Kismamáknak és újdonsült szülőknek kínálna segítséget a terhességtől a 6 éves korig terjedő időszakban. A HelloBaby egy havi előfizetésen alapuló vállalkozás lenne, amely online oktató anyagokkal, pszichológiai konzultációval és a baba életkorának megfelelő ruhákkal, játékokkal és egyebekkel szolgálna. A vállalkozás célja az lenne, hogy kevesebb pénzt kelljen költeni ruhákra és játékokra abban az időszakban, amikor a gyerekek gyorsan nőnek és folyamatosan változnak az igényeik. A rendszerben fontos szerepet kapna a ruhák és játékok visszaküldésének lehetősége, tehát a kinőtt, de jó állapotú ruhákat és a megunt, de szintén jó állapotban maradt játékokat vissza lehetne küldeni és helyette a következő csomagot kapná meg a vásárló. Amiket nem lehet már tovább használni eredeti állapotukban azt a cég újrahasznosítaná amennyire csak lehet. A visszaküldésnek lenne feltétele (például a ruhák több, mint felének jó állapotban kell lennie) de ezt még nem dolgoztam ki pontosan.


Mit gondoltok erről, lenne értelme?

Lenne ötletetek, hogy mivel lehetne életképesebbé tenni ezt a vállalkozást?


Köszi előre is minden negatív és pozitív választ is!



márc. 22. 18:17
A kérdező szavazást indított:
Nem életképes és nem megvalósítható, rossz ötlet.
Tetszik az ötlet és megvalósíthatónak tartom.
27 szavazat
1 2
 1/14 anonim válasza:
90%
Szerintem ez nagyon jó vállalkozás ötlet! Mint olyan fiatal nő, aki pár éven belül családalapításon gondolkodik, biztosan igénybevenném. Sok kezdeti nehézségben tudna segítséget nyújtani. Hiánypótló lenne, és mindenképp pluszpont, hogy gondol az újrahasznosításra.
márc. 22. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
76%
Mindenképp igénybevenném! Biztos nehéz ilyet elindítani, de megérné, hiánypótló lenne.
márc. 22. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
42%
Szerintem is jó ötlet, de egy ilyen applikáció fejlesztése több millió ft, de a weboldal se olcsó. Kb mint egy kismama, és kisgyerekes szülők fóruma. Ha nem túl elszállt az ár, és többet nyújt mint egy fórum, akkor életképes lehet. Ha cápa lennék, én befektetnék, ha már látnék valami "kézzelfogható" dolgot. Hajrá, sok sikert és kitartást hozzá!
márc. 22. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
83%
Jó ötlet, már "csak" a gyakorlati megvalósítás a gond.
márc. 22. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
63%

Két gyerekes anyaként nagyon tetszik az ötlet. Az első gyerekünk után rengeteg érintetlen ruhánk és alig használt játékunk maradt, amit eltettünk, mert tudtuk, hogy szeretnénk még több gyereket. Nos az öcsi megörökölte a rózsaszín csillogó habos-babos ruhákat :D Eladtam a nagy részét bőven áron alul, párat pedig elajándékoztam a családban. A második után is megmaradt rengeteg nem használt cuccunk, rengeteg pénzt költöttünk el. Ha valóban olcsóbb lenne a megoldásod biztos igénybe vettem volna.

A pszichológiai konzultációra kíváncsi lennék. Többször is éreztem, hogy jó lenne egy kis támogatás, de ez még abban az időben volt, amikor online ilyeneket nem lehetett igénybe venni.

Alapvetően szerintem tényleg jó az ötleted. Kérdéses, hogy ez mennyi pénzből valósítható meg és mennyi időn belül tervezed elindítani? Nem mindegy, hogy még fiatal vagy álmokkal, vagy te is 45 évesen szeretnél vállalkozni pénz nélkül, mint sokan akik megunták a munkájukat (mint én is) :D

márc. 22. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Még egyetemista vagyok, így a megvalósítás még messze van, először is szeretném tudni, hogy lenne-e igény rá.

márc. 22. 19:13
 7/14 anonim ***** válasza:
77%

Elméletben jó, de ami hatalmas költség az a használt cuccok logisztikája. Szállítás, mosás, javítás. Ha jó minőségű, egy vagyonba kerül. A jó cucc nem kerül vissza, csak a bóvli, tehát hatalmas az értékvesztés. Nehéz ezt így árazni és keresni rajta, tuti bukó.


Sajnos az emberek nagy része bunkó, önző paraszt. A jó ötleteket is tönkreteszik a rossz felhasználók.

márc. 22. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Azt hittem egy anyuka találta ki ezt a dolgot. Programozást tanulsz az egyetemen? Ha igen , meg tudnátok oldani az applikációt, és weboldalt. A gyerekholmik, játékok stb küldözgetésére kevesebb hangsúlyt fektetnék. A megunt, vagy egyszer használt dolgot fel lehetne ajánlani, vagy eladni ha nagyon jó állapotú és értékes, pl mint egy babakocsi. Lehetnének hirdetések is. Pl Babyszitter kereső a közeledben, vagy egy másik anyuka aki ráér vigyázni más gyerekére is. Az oldalnak kellene a vérbeli anyuka is, aki vagy híres, vagy mindenhez nagyon jól ért, és el tud mindent magyarázni kedvesen. Lehetének naptárak a felhasználóknak, beépített üzenet funkciókkal, vagy videóüzenetekkel, hogy mikor mit kell csinálni, és hogy? Babavárásnál, vagy mikor már megvan a baba. Persze egymásnak is adhatnának tanácsot. Lehetne online védőnő, gyerekorvos, pszichológus, de csak időnként mert nagyon sokba kerülne. Csere-berélni is lehetne. Meg fenn lennének fontos információk, hogy hol van hozzá legközelebb gyerekorvos, és a tagok pontozhatnák hogy melyik a legjobb, vagy kevésbé jó gyerekorvos, szülész/ nőgyógyász. Stb. A tagokat is lehetne pontozni, hogy mennyit segít másoknak, és mennyire megbízható. Időnként lehetne olyan tagokat is bevenni, és tagságit sorsolni, akik mondjuk nem tudják kifizetni a havidíjat.
márc. 22. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
74%
Miből lenne a bevétel?
márc. 22. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
80%
#9 A kérdező írta, hogy a tagok havi előfizetéséből. De szerintem később, nagy számú előfizetőnél lehetnének reklámok is. Mivel ez egy óriási piac, és lehetne találni bőven reklámozó cégeket.
márc. 22. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!