Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Melyik a legjobb számlázó...

Melyik a legjobb számlázó program, ami ingyenes vagy kis költségű?

Figyelt kérdés

1 éve vagyok vállalkozó, de a Billingó sírba visz, 10x hívtak legalább egy év alatt, ajánlgatva mindig valamit.

Előfizettem egy drágább csomagra, de a funkciók 90%-át nem is használtam.

Az api sem működött megfelelően.


Most lejárt, csak az alapot akartam megújítani, de az is közel évi 20 ezer ft.

Online számlázok, saját gyártású terméket adok el és oktatok.

Havi max 10 számlám van, kézzel töltöm mindig, online időbélyeggel, de van, hogy 1-2 hónapig nincs bevételem, így fontos lenne az alacsony kiadás is.


Most hívtak megint, ha nem fizetek elő, nem tudok időbélyeggel számlázni, és 3 példányban kell nyomtatni, és 8 évig megőrizni. Ez igaz? Akkor mindenképp kell az alapcsomag az időbélyeges dolog miatt, vagy nyomtathatok és őrizgethetem?


Van másik platform esetleg, ahol ugyan ezt lehet ingyen, és jól működik és átlátható is?


ápr. 16. 10:52
 1/10 Aktív Szál ***** válasza:
Ha nincs sok számlád és nem kell túl sok extra funkció, akkor ott van a NAV Számlázó ingyen. Én azt használom, mondjuk nekem havi egy számlám van.
ápr. 16. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

"Most hívtak megint, ha nem fizetek elő, nem tudok időbélyeggel számlázni, és 3 példányban kell nyomtatni, és 8 évig megőrizni. Ez igaz?"

Emiatt már többen panaszt tettek a billingónál, hogy az üzletkötőik valótlanságokkal próbálják rettegésben tartani az ügyfeleket.


Havi 10 számlánál már nem igazán ajánlanám a navost, mert egyrészt több idő megírni benne egy számlát, mint egy piaci programban, másrészt pedig a kaü és a nav szervetek hektikusságának én nem tenném ki a vállalkozásomat önszántamból.


Hogy valamennyire a kérdésedre is válaszoljak, ingyenesben nemigen fogsz olyat találni, ami tud neked időbélyeget is rárakni. Alacsony költség pedig a billingo és a szamlazz.hu a legelterjedtebb, és árban sem lesz túlzottan ami alattuk lenne.

Kérdés, hogy pl az api vagy az időbélyeg mennyire fontos neked, szükséged van-e rá egyáltalán.

ápr. 16. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Mit takar pontosan az időbélyeg? Ha nem fizetek elő, valóban ki kell nyomtatnom minden számlát 3 példányban megőrzésre?


Idáig annyit csináltam, hogy kitöltöttem a számlát, amit a program csatolt a navhoz és elküldte a vásárlónak emailben, ennyi.

Katás vagyok, ha számít esetleg.


Apira azért fizettem, hogy ne kelljen számlázni, hanem egyből menjen a számla, de sok esetben rosszul töltötte ki, és nem lehetett beállítani AAM-et, csak 0% áfát, ami a könyvelőm szerint rossz úgy, emiatt levettem az automata számlázást és kézzel töltöttem ki online.

ápr. 16. 12:49
 4/10 anonim ***** válasza:

Dehogy kell kinyomtatnod 3 példányban. Ezért írtam, hogy valótlan információkkal riogatják a felhasználókat, hogy fizessenek elő minél magasabb csomagra. Undorító a marketingjük, cserébe a szolgáltatás színvonala egyre nagyobb mélységekbe zuhan.

Első blikkre neked nincs szükséged sem időbélyegre, sem apira.

ápr. 16. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Az időbélyeg mire való igazából, mi az előnye?
ápr. 16. 13:14
 6/10 Aktív Szál ***** válasza:
Az időbélyeg a számla konkrét időpontját rögzíti (mert ugye normál esetben csak a dátum szerepel rajta). A legtöbb esetben erre nincs szükség. Ha az automata számlakiállítást is kikapcsoltad és manuálisan rögzíted a számlákat, akkor tényleg elég lehet a NAV-os számlázó, bár azt alá tudom támasztani, hogy néha elég lassú. De tudsz sablonokat menteni, kitöltöd a számlaadatokat, lemented a PDF-et és el tudod küldeni. Elektronikus számlát nem kell kinyomtatni, a megőrzés meg a NAV rendszerének feladata.
ápr. 16. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

És a billingós ingyenes számlázó nem jó, ami magától elküld a navnak is és a vásárlónak is?

Köszi a választ, akkor valóban nem kell az időbélyeg, a dátum elég gondolom, amúgy is 5 napon belül kell szàmlát kiállítani, ha jól tudom, vagy a teljesítés napján.


Ha a navos számlázó lassú, és privátban még el is kell küldenem, lementeni a számlát, csatolni, stb, akkor miért azt használjam inkább?

ápr. 16. 19:06
 8/10 Aktív Szál ***** válasza:

Természetesen használhatod az ingyenes Billingo-t.

Személyes vélemény, de nekem nagyon visszás lenne, hogy így rám szállnak az értékesítőik, szóval lehet, hogy ezért nem is használnám az ingyenest sem.

ápr. 16. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az értékesítők engem 6 év alatt egyszer hívtak. Határozottan el lettek küldve a francba, azóta nem is próbáltak. Mondjuk hamar kiderült nekik, hogy engem nem tudnak bepalizni a kamuszöveggel, lehet ezért is engedtek el.
ápr. 16. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
szamlazz.hu
ápr. 17. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!