Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Melyek a legjobb számlázó...

Melyek a legjobb számlázó programok?

Figyelt kérdés
Egyéni vállalkozóként szándékozom fordítói tevékenységet végezni. A megrendelőkkel ebből kifolyólag csak interneten keresztül fogom tartani a kapcsolatot, ezért lenne szükségem rá, hogy elektronikus számlákat állítsak ki.

2012. szept. 18. 20:54
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:

Nem ismerem és nem is használtam még, csak kaptam már így számlát, szerintem neked találták ki:

[link]

2012. szept. 19. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 Bence87 ***** válasza:
[link] ingyen adnak 25 számlát, utána is olcsó és nem kell hozzá semmi, csak böngésző.
2012. szept. 19. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
58%
Nálunk most volt szó a számlázásról , a könyvelő adta elő magát. Az az e-számla amiről ír. Mert ugye elküldi az ügyfélnek e-mail útján. Erre nem jók az ilyen internetes bigyók mert hitelesíttetni kell e-szignó céggel is a küldendő számlát és a nav felé is jelenteni kell. Ilyen funkciót a nagy programok tudnak nekünk is így megy ezért tudom. De egy ilyen program sok pénzbe kerül és az e-számla is számlánként plusz költség mert a hitelesítőnek díja van számlánként. Egyszerűbb ha vesz számlatömböt 250 ft és elpostázza a számlát a kliensnek és akkor jár a legjobban.
2013. máj. 1. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 Bence87 ***** válasza:
A Billzone pl. helyetted hitelesíti a számlákat, erről írásos szerződés is van. emellett időbélyeg is van rajtuk, Postázásnál sokkal olcsóbb az e-számla. Akkor lehet olcsóbb a papír számla, ha nem kell postázni egyáltalán.
2013. máj. 14. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:

A legjobb a PC-re telepíthető számlázó profi, amely tud nyomtatni PDF-fájlba. Ezt elküldöd a megrendelőnek, ők kinyomtatják, és kifizetik. Posta kilőve.

Én is így csinálom, ma már mindegyik cég elfogadja ezeket a számlákat, mert teljesen törvényes. A lényeg, hogy a számlakibocsátónak és a számla befogadójának is ki kell nyomtatni a számlát.

Az on-line számlázóktól én félek, pedig van egy, amelyet 2 évig használtam, de hamarosan lezárom, mert nagy az adathalászat veszélye.

2013. máj. 25. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:

Ha konkrét program érdekel, akkor csak be kell írnod a keresőbe: számlázó program.

Szerintem arra figyelj, hogy tudjon kétnyelvű (magyar/angol, magyar/német stb.) számlákat kiadni.

A legolcsóbb tudtommal a PC Connect (3500 ft, több nyelven is tud már), utána jönnek a 10 ezer forintosok (Naturasoft, Infocentrum, sMART Light stb.), majd a drágábbak, akár 60 ezerig mindenféle megoldás.

2013. máj. 25. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:

Még egy dolog:

Fontos lenne, hogy a program működjön Windows és Linux környezetben is, és legyen hordozható (ne kelljen telepítgetni; bármikor át lehessen helyezni egy másik adathordizóra). Sajnos, a legtöbb számlázó program „röghöz kötött”, így ha pl. merevlemezt cserélsz, vakarhatod a fejed az adatok áttelepítése miatt.

2013. máj. 25. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
55%

"Fontos lenne, hogy a program működjön Windows és Linux környezetben is, és legyen hordozható"


Azt a kérdezőnek kellene eldöntenie, hogy mi a számára a fontos, nem? :)


Azok alapján, amiket a kérdező leírt, neki a böngészőből elérhető számlázó lenne a legjobb. Ez alapján meg a billzone-t javasolnám én is, pedig mást használok (egy windowsos előretelepített komplett céges pénzügyi rendszert).

2013. máj. 29. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:

Igen, vannak on-line számlázó programok is (pl. a szamlazz.hu), amelyek ráadásul ingyenes lehetőséget is biztosítanak. De az off-line számlázó programok között is vannak ingyenesek, pl. a Clearadmin szoftvere.


A lényeg, hogy az ingyenes megoldásokban valamilyen korlát van: pl. nem tudnak számlát kiállítani idegen nyelven, nem kezelik a devizákat stb.


ÉN AZONBAN MOST EGY NAGYON FONTOS SZEMPONTRA KÍVÁNOM FELHÍVNI A FIGYELMET:

Önmagában egy számlázó program fabatkát sem ér, mert a kiszámlázott bevételeket végül könyvelni kell (az egyszerűtől a bonyolultabbig) a bevételi nyilvántartásba, a pénztárkönyvbe vagy a naplófőkönyvbe. Tehát, egyszer kiállítod a számlát, majd az adatokat bejegyzed a fenti alapnyilvántartás valamelyikébe. Ja, pénztárkönyvnél ott van még a részletező nyilvántartás is: Követelések nyilvántartása. Magyarán: lehet, hogy 3-szor kell beírnod ugyanazokat az adatokat.


Következésképpen: én mindenképp valamilyen integrált megoldást ajánlok, olyant, amely kiállítja a számlákat, lekönyveli őket, regisztrálni lehet benne a beérkező számlákat, és mindezek alapján elkészíti a pénztárkönyvet is.

2013. máj. 30. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:

Nem kötözködni akarok, de az ismert gyártók állítólagos integrált megoldásai sem valósan integráltak, mert a különböző termékeik együttműködnek, valamilyen adatkapcsolati felületen keresztül. Ismerem ezeket, próbáltam.

Felteszed a gyártó számla és készlet programját, ha könyvelés kell, akkor a könyvelőprogramját telepíted és így tovább, crm, stb. esetében. Ezzel nincs semmi gond, jól működnek így, ez egy bevált üzleti modell, hogy a különböző részek külön is önállóan tudnak működni.

Oda akarok kilyukadni, hogy miért ne működhetne úgy, hogy egy online számlázó adatokat tud átadni egy külső program számára. Arról nem is szólva, hogy a kérdező nem üzemeltet pénzügyi osztályt, könyvelő irodát, neki számláznia kellene, a számla adatokat pedig átadni a könyvelőnek. Ezt biztos, hogy tudja az ajánlott online számlázó is, talán még pénztárkezelést is, de ezt meg minek, ha készpénzes forgalma nem volna.

Ne lőjünk már ágyúval verébre, a kérdezőnek egy olyan számlázó kell, amivel számlákat tud tud kiállítani és azokat el tudja küldeni elektronikusan úgy, hogy ki sem kell nyomtatnia. Erre meg már megkapta a választ korábban többször is.

2013. máj. 30. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!