Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Meg tudná mondani nekem...

Meg tudná mondani nekem valaki, hogy jelenleg mennyi járulékot kell fizetni egy Élelmiszer-Vegyeskereskedés után? Alkalmazott nélkül, egyedül csinálnám.

Figyelt kérdés
2010. okt. 27. 15:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez nem így működik. Járulékot bér után fizetsz, tehát attól függ, hogy mennyi a béred. Ha egyéni vállalkozó lennél, akkor pedig a bevételedtől. Egyébként nagyon hasonló a bérhez, ki tudod számolni pl. az adozona.hu oldalon.
2010. okt. 28. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget! Üdv
2010. okt. 29. 08:48
 3/5 anonim ***** válasza:

Ez azért nem teljesen így van. Ha egyéni vállalkozó leszel, és nincs olyan fő állásod, ahol legalább heti 36 órában dolgozol, akkor vállalkozói kivétet kell kivenned (ez az egyéni vállalkozó bére) a vállalkozásból. Ez után kell járulékokat fizetned. Ez független attól, hogy mennyi a bevételed. Ha nincs, akkor is kell magad után fizetned a járulékokat.

Nem mondanám azt sem, hogy hasonló a kiszámítása a járulékoknak, mint egy alkalmazott esetében, mert az egyéni vállalkozónak pl. nem jár adójóváírás, és aki laikus, az koppanhat, hogy miért kell ennyi szja-t fizetnie, mikor a kalkulátor nem ezt számolta.


Egyébiránt, ha nyereséges vagy, akkor kell még személyi jövedelemadót fizetned utána, vagy a jövedelemminimum után. Kell még iparűzési adót, egyes településeken kommunális adót, és ha nem alanyi adómentes leszel, akkor általános forgalmi adót is. Ezeket számszerűsíteni itt nem lehet.

2010. okt. 29. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az előttem lévő helyesen írta, nem lehet számszerűsíteni, de sokat kell fizetni.

Irreálisan sokat!!!


Amennyiben saját az üzlet a tulajdonodban van, akkor nincsen bérleti díj. Ez a jó hír. (Több jó hír nincs is.)


Szerintem egyedül nem tudod megoldani semmiképpen.

Sajnos nem tudsz áru után menni, hivatalos ügyeket intézni és pultban is bent állni ...stb...stb...

(Esetleg, ha a család besegít. Különben kidőlsz.)


Azután el kell tartanod egy könyvelőt és az adóhivatalt.


És még egy nagy pofon a kiskereskedőknek: már elvárt adó van! Azaz az Apeh kiveti, hogy szerintük mennyit kell keresned az adott helyen és szakmában és ez után veti ki az adódat, akkor is ha nem kerestél egy vasat sem!


Ekkor még nem beszéltünk arról, hogy a lejáró ill. megromló élelmiszerek is veszteséget okoznak.


Tehát nem lehet számszerűsíteni az összeget, de hogy a havi kiadásaid elérik (sőt meghaladják) majd a százezret, az biztos és ebbe még nincsen az adó beleszámolva.

A havi energia számlákról és szállítási díjról se feledkezzünk meg.


Remélem, hogy segítettem.

2010. nov. 1. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Nagyon eltérőek a vélemények. Megkérdeztem egy kisbolt tulajdonosát és ő egészen mást mondott. Köszönöm a segítségeket! Üdvüzlettel
2010. nov. 1. 11:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!