Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Miért irigyek az emberek az...

Miért irigyek az emberek az építőipari vállalkozókra?

Figyelt kérdés

Szinte az összes ismerősöm (főleg a diplomások) folyton irigykednek rám, amikor szóbajön, hogy egy nap alatt legalább 100 ezret keresek, még segéd nélkül is. Mindig azzal jönnek, hogy ők egyetemre jártak és negyed-fele ennyit jó ha keresnek. Én meg mindig azt válaszolom, hogy utánam lehet csinálni, ingyenes szakma tanulásra van lehetőség, én is hónapokra előre be vagyok táblázva, szóval munka van. De erre meg már semmi érdemlegeset nem szoktak válaszolni.


Miért nehéz elfogadni, hogy egy egyszerű szakmunkás többet tud keresni, mint a sok mérnök, jogász, gazdász? Ennek inkább örülni kellene, mert a szakmát sokkal könnyebb megszerzni, mint a diplomát.


Az ilyen tanult emberel miért nem látják a kereslet-kínálat részt? A fent felsoroltakból nagyon sokan lettek az utóbbi években. Míg szakmunkás alig van. Ezért kerenek elég jól a sofőrök, építőipari szakik, hegesztők stb.


Ja és a feleségem fodrász. Igaz ő nem keres annyit mint én, de nála is ugyanez. Amikor jönnek aultis közé, felsővezető vendégei és megtudják, hogy a feleségem mennyit keres, akkor rögtön nem adnak borravalót. :D Amivel amúgy nincs baj, de előtte mindig adtak.


ápr. 17. 18:00
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező! Te hány éve nyomod az építőipart?
ápr. 24. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:

Mondjuk megoszthatnád velünk hogy milyen szakmáról beszélsz:

-Nem kell képzetség

-Nem kell beruházni

-Nincs kockázat

-Hosszú távon biztositott

-Napi netto 100k fizett (ez elején még a bevétel volt)

ápr. 25. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 A kérdező kommentje:

Nem tudom honnan veszitek, hogy 50 évesen szét megy az ember. Van rá példa, de valahogy szinte mindegyik alkoholista. A kettő talán összefügg.


#32 Képzettség kell mindegyikhez. Beruházás szerinten a legtöbbnél minimális. Fél év külföldön és megvan. Kockázat nem sok van az építőiparban. A mostani "válság" mellett is bőven van munka. Nincs hónap amikor ne mondanék vissza megkeresést. Hosszú távra annyi, hogy a helyzet csak jobb lesz.

ápr. 26. 09:35
 34/43 anonim ***** válasza:
100%

"Nem tudom honnan veszitek, hogy 50 évesen szét megy az ember."


😂 Hány éves vagy kérdező?

Hány évet dolgoztál építőiparban?


Mire 50 leszel megtudod! Lehet még piálnod se kell, sokan egyébként is meghalnak vagy lenyomorodnak meló közbe!

Az építőipar is veszélyes üzem!

ápr. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 A kérdező kommentje:

38 éves vagyok, 17. évem az építőiparban. Van egy kis tapasztalatom már. Körülöttem is rokkantak le, de ahogy írtam, mind alkoholista volt. Nem mondom, hogy toppon vannak az 50 éves építőipari munkások, de sok irodista is szarul van a sok üléstől már 35 évesen. Én már 60 évesen biztos nem fogok dolgoni. Akinek van esze az gondoskodik a nyugdíjról.


De a feleségem, mint fodrász ugyanez. Ahogy írta rá is írigyek. Az ellen mi az indok, hogy nem jó ? :D Vagy a hegesztő (bár ez csak alkalmazott, mégis mérnük bért minimum megkeresik), szakács stb.

ápr. 26. 17:22
 36/43 anonim ***** válasza:

Az emberek legnagyobb részének szar munkája vagy a kollégáitól megy falnak ami ugye random faktor..

Innentől mindenki másra irígy lesz előbb utóbb akiről azt hiszi, hogy annak jobb a helyzete!

ápr. 26. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
26%

Összegyült itt is a sok okos. Én lesajnált diák voltam mindig, mert nem ment a matek, irodalom, nyelvtan stb. De mire az egyetemre ment osztálytársaim végeztek, nekem 4-6 év tapasztalatom volt, saját kocsi, több millió a bankban, 2 év külföld tapasztalat stb. Most is németben vagyok, villanyszerelőként, nettó 3000 ezer euró+ ingyenes szállás, 14,15 havi fizetés stb. Az egytemet végzett ismerőseim meg otthon szívnak. A jogász nem tud kijönni, otthon nem jött össze a vállakozás, mérnök talált munkahelyet, de itt sem fizetik már meg őket és sorolhatnám.

Nem szeretem orbánt, de kivételesen jól megmondta. A szakmáé a jövő. Persze ezt a büszke diplomások úgyse fogják bevallani.

ápr. 26. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
39%
Majd ha mindenki epitkezesi vallakozo lesz, mert az milyen jo, akkor ki fogja szamfejteni a fizetesetek, ki fogja befektetni nektek azt a sok penzt, illetve ki fogja a gyereketeket oktatni? Senki. Jo kis vilag lesz az :P
ápr. 26. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
#38 Majd a kőműves fog tanítani, meg a gipszkartonos, vagy a szobafestő. Hiszen micsoda ész és tehetség kell a budi kimeszeléséhez, vagy rakosgatni a téglát...egy pár diff. egyenlet igazán semmiség ahhoz képest.
ápr. 26. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
54%
Aztán ha mindenki szaki lesz, akkor ki fog fizetni a szakiknak? 🤣🤣 Ész az nincs sok, mellény az van.
ápr. 27. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!