Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mennyi profitot garantál egy...

Mennyi profitot garantál egy Android fejlesztőnek az ezerszer letöltött számológép appja, amiben egy kis reklámcsík van alul? És milliós letölésnél?

Figyelt kérdés
Tehát elkészíti, publikálja a Google Play áruházban, ingyen letölthető formában, appon belüli vásárlás és adakozási lehetőség nélkül, kizárólag a reklámbevételekre támaszkodva, felugró videó hirdetések helyett csak egy 5 x 1 centis szöveges reklám sávot használva. A profit érdekel, de az egyszerűség kedvéért vehetjük nullának a számítógép beszerzést és az internet előfizetést, tehát kiadási oldalon talán csak az adókkal kell számolni, nem tudom. De ha csak a bevételről van információd, azt is oszd meg kérlek. Tegyünk különbséget a tippelés és tudás között: tüntesd fel, hogy mire alapozod a válaszodat, kérlek szépen!

ápr. 24. 13:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Miért nem fejlesztesz inkább egy olyan applikációt, amit eleve pénzért adsz el?
ápr. 26. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Tegyük fel kapsz egy reklámért 3 centet. A többit be tudod szorozni.

Kérdés, hogy ki akarna olyan számológép appot használni, amiben reklámcsík van?

ápr. 26. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Válasz a második hozzászólásra:


Három centtel és ezer letöltéssel számolva a mai 1 USD = 367,56 HUF árfolyamon a bevétel:


11 000 Ft.


Egymillió letöltés esetén pedig:


11 millió Ft.


Persze csak akkor, ha letöltésenként egyetlen egyszer jelenik meg hirdetés. De ha minden letöltés napi 1 használattal jár, ami során megjlenik a hirdetés, akkor a fenti két összeg nem összbevétel, hanem napi. Tehát havi szintre átszámolva valahol 330 ezer és 330 millió Ft közti.

ápr. 27. 18:47
 4/13 A kérdező kommentje:

#1:


Nem tudom, hogy mi jövedelmezőbb hosszú távon. Mellesleg szívesebben vagyok én az "app ura", sajátomnak érezve több odaadással tudom fejelszteni, anélkül hogy egy megrendelő elronthatná az én és a felhasználók elégedettségét. De hosszabb távon üzletileg is a saját app tűnik előnyösebbnek. Meg így nincsen olyan káros teljesítménykényszer sem, mint egy határidős megbízás esetén.

ápr. 27. 18:59
 5/13 anonim ***** válasza:

"Tehát havi szintre átszámolva valahol 330 ezer és 330 millió Ft közti."

😂😂😂

Álom, álom, mért' nem jössz? Mért' nem jössz a kacsintgatós szememre?

😂😂😂

ápr. 27. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Továbbra is: Kérdés, hogy ki akarna olyan számológép appot használni, amiben reklámcsík van?

Én a RealCalc-ot használom, ami ingyenes és nincs benne reklámcsík se...

ápr. 27. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Hát, persze, bro, írsz egy számológép appot, feltöltöd a Play áruházba és elmész nyugdíjba a bevételekből... 🤣
ápr. 28. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

"sajátomnak érezve több odaadással tudom fejelszteni, anélkül hogy egy megrendelő elronthatná az én és a felhasználók elégedettségét"

🤣🤣

Mutass már néhány applikációt, amiket te készítettél, hadd érezzük mint felhasználók azt az elégedettséget, amiről beszélsz!

ápr. 28. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

5.: Ne csak figyelj, érts is! 😉😴


6.: Nem a ki, hanem a miért a kérdés. És inkább kényszer, mintsem akarat kell hozzá. Tehát pl. ha van egy olyan speciális eszköz, amin a népszerű számológépek nem működnek jól, akkor máris hajlandó lehet elviselni egy diszkrét reklámcsíkot a felhasználó. De nem csak az oprendszer és a hardver evolúciója nyithat piaci rést, hanem ettől függetlenül is lehet keresni speciális igényeket. Pl. képzelj el egy olyan számológép appot, amit nem a kijelzővel, hanem a kamerával lehet vezérelni. Nem szemmozgás követőre gondolok, hanem egy meghibásodott hagyományos számológépet, vagy akár egy olyan A4-es papírlapot is figyelhetne, amin tetszőleges módon vannak felrajzolva a gombok, sima ceruzával. Így pl. munkavédelmi kesztyűben is kényelmesen lehet számolni, melléütés nélkül. Van 47 másik ötletem, ami teljesen más igényt fed le. Ezeket akár egyetlen appba is össze lehet gyúrni, ami természetesen a RealCalc funkcióit is tartalmazza, csak az extrákkal együtt is kisebb tárhelyigényű, gyorsabb és szebb stb. A reklám pedig elég, ha csak speciális funkciók használatakor jelenik meg, felkínálva egy nagyon olcsó reklám mentesítést is. Persze van sok más megközelítés is, de a lényeg hogy ahol akadályt, ott megoldást is lehet találni és tökéletesíteni. De nekem nincs erre több kapacitásom, mert a számológépet csak az egyszerűség kedvéért írtam, valójában teljesen más, különleges appon gondolkodom.


7.: Nem hallottál még ilyen sikersztorikat? Természetesen nem az ezredik fapados számológép lesz az aranybánya, de a kérdés nem is ez volt, hanem a letölés arányos profit, illetve bevétel.


8.: Egyelőre nem vagyok biztos abban, hogy megéri belevágni az app készítésbe. Körül kell járnom a jövedelmezőség kérdését. Tehát most értelmes, pozitív, tájékozott, tapasztalt válaszolókat keresek. Ha megéri elkészíteni az appokat, akkor a végén elküldöm neked tesztelésre, mert a negatív visszajelzések hasznosak lesznek a tökéletesítéshez.

ápr. 28. 17:24
 10/13 anonim ***** válasza:

" de a kérdés nem is ez volt, hanem a letölés arányos profit, illetve bevétel."

Rossz helyen kérdezősködsz. Szerinted a gyakori hány aktív felhasználója keres pénzt a kérdezett módon?

Miért nem speciális, külföldi, angol nyelvű fejlesztői fórumokon keresed a választ a kérdésedre?

ápr. 29. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!