Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Osztrák állampolgárságnak...

Osztrák állampolgárságnak lehetnek hátrányai?

Figyelt kérdés

Fogorvosnak tanulok, németül középfokon tudok jelenleg, de van még 3 évem az egyetemen.

Sokat gondolkozom rajta, hogy nagyon nem normális már, ami itthon megy politikailag, pénzügyileg.

Ha Ausztriában helyezkedem el, akkor 10 év után van lehetőségem lemondani a magyar állampolgárságról és osztráknak lenni.

Nem tudom még, hogy sikerül-e befejeznem a szakot, de ha nem, akkor valószínű valami szakmát tanulnék és vállalkoznék. (Építőipar, autós szolgáltatások, villany szerelés, felújítások, stb.)


Mik azok a pontok, amikkel rosszul járhatok a döntésem miatt, rövid vagy hosszú távon akár?


-fizetés

-egészségügy

-oktatás/család(leendő gyerekek miatt)

-nyugdíj

-bármi egyéb, amire nem gondolok?


Nagyon csalódott vagyok, hogy lassan 30 évesen szenved a családom anyagilag, és minden egyre rosszabb és elérhetetlenebb lesz.

Én is kb 20 milliós diákhitel tartozással fogok lediplomázni, ha sikerül. Ha nem, akkor is 12-15 milliós adósággal folytatom az életem.


Fogorvosként nem lenne pénzügyi gondom idővel, de tartok tőle, hogy nem tudom befejezni, illetve attól is, hogy elmérgesedik itthon a helyzet és a családom nem szeretném ennek kitenni a jövőben. Kint jobb a helyzet?

Az osztrák politikáról semmit nem tudok.


ápr. 26. 00:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
miért kéne lemondani a magyarról?
ápr. 26. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
0%
milyen magyar az ilyen
ápr. 26. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
40%

megértelek, de nem muszáj lemondanod a magyarról, egyik ország állampolgárságának sem feltétele, hogy ne légy más ország állampolgára. így pedig semmilyen hátránya nincsen, sőt, csak előnyei.


2. gondolkodó magyar? nyitott szemmel a világban járó magyar?

nem elvakul magyar?

éljen-haljon az őt fojtogató hazájáért, vagy mi? furcsa elképzeléseid vannak.

ápr. 26. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
0%
hazaáruló magyar
ápr. 26. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
#3 Sok országban feltétele az állampolgárság megszerzésének a más állampolgárság(ok)ról történő lemondás.
ápr. 26. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Kérdező, ahhoz hogy osztrák állampolgárságot kaphass hosszú ideig kell Ausztriában élned. Mire oda jutsz hogy erről dönthetsz, valószínűleg képben leszel az előnyökkel-hátrányokkal kapcsolatban.
ápr. 26. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
5. Igen. De a kérdező konkrétan Ausztriát említette. Az "egyik ország állampolgárságának sem feltétele", ezt úgy értettem, hogy se Magyarország, se Ausztria nem szabja ezt feltételként.
ápr. 26. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
(egyébként "egyetlen ország állampolgárságának sem feltétele" lett volna, ha az összes országra akartam volna utalni, de az nem lett volna igaz)
ápr. 26. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Aktív Szál ***** válasza:
100%

#7 De igen. Ausztria nem ismeri el a kettős állampolgárságot. Ha egy Osztrák felveszi egy másik ország állampolgárságát, akkor az Osztrák állampolgárságot elveszíti. És fordítva: ha valaki Osztrák állampolgárságot akar, le kell mondania a korábbi állampolgárságáról. Nem hiába fosztották meg Schwarzeneggert is az Osztrák állampolgárságtól (na nem mintha ez őt zavarná).

Részben ugyanez a helyzet amúgy Németországban is.

ápr. 26. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
9. Hoppá, igazad van. Igazából nem néztem utána, mert csak olyan ismerősöm van, aki a szülei révén kettős állampolgár, azt hittem ezért, hogy mindenkire érvényes (hiba volt). De látom már, hogy ő kivételt képez.
ápr. 26. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!