Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Magyar erkölcsi bizonyítvány...

Magyar erkölcsi bizonyítvány igénylése Németországba?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


A Bundesagentur für Arbeit küldött egy levelet, miszerint szükségük van a magyar erkölcsi bizonyítványomra méghozzá német nyelven (az is "mit beglaubigter deutscher Übersetzung"-al). Mindezt Május 13.-ig (akkor már náluk kell, hogy legyen).


Kérdésem az lenne, hogy hol és hogyan tudom ezt igényelni?


Ügyfélkapun elvileg megy Online, viszont magyar nyelven és ha jól értettem nem postázzák külföldre.

Magyar konzultátusnál is talán megy, de mi ennek a folyamata? (Ma nincsenek nyitva, így őket nem tudtam megkérdezni.)


Válaszokat előre is köszönöm.



ápr. 26. 15:02
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Felhívod a konzulátust.

Vagy az ügyfélkapun keresztül megkéred, postáztatod MO-on valami címre és elküldeted velük Németországba. Ott aránylag egyszerü egy fordítóirodával hiteles fordítást készíttetni

ápr. 26. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
32%
Ha az ügyfélkapun keresztül online megkapod, akkor nem kell semmit postáztatni.
ápr. 26. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem küldik online, csakis postán. Azt teheted, amit az első válaszoló írt.
ápr. 26. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen, csak az egész feldolgozása és kiállítása 8 nap. Plusz kézbesítés magyar cimre. Majd onnan Németországba. Plusz még le is kell fordítatni és elküldeni levélben a német intézménynek. Akárhogy is számolom ez elég knapp'. Ugyanis mint már írtam ezt május 13-ig kell eljuttatni. A következő hétben két ünnepnap is lesz. (Egyik csak Németországban)
ápr. 26. 16:38
 5/8 anonim ***** válasza:
Ma online megigényled, magyar címre elküldöd, onnan beszkennelik, elkezded az alapján fordíttatni, aztán közben utánad küldik
ápr. 26. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt május 13ig szinte csak nagy mázlival lehet elintézni. A müncheni konzulátus oldalán, ha tőlük igényled, azt írja 1-2 hét mire megjön, azt még időpontot nem is kértél. Azt még fordíttatni.... szerintem is marad az ügyfélkapus megoldás magyar címre, azt lefordíttatni és extra gyorsan kiküldetni.
ápr. 26. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
közben megnéztem: a müncheni konzulátusra a legkorábbi időpont május 7, ha most foglalod. és 105 euró... szerintem ez felejtős.
ápr. 26. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mihez kell, de a német fél felé kellene jelezned, hogy az ügyintézési határidök miatt nem fér bele, nem tudod megoldani.

Egyébként amit esetleg még megpróbálhatsz, hogy a konzulátusra kéred, oda online el tudják küldeni (mert nem privát, hanem ugyanolyan hatóság), ök pedig a német címedre tudják postázni.

Ahogy valaki már írta, a hivatalos fordítást meg egy scan alapján is el lehet indítani, csak a hitelesítés elött be kell mutatni az eredetit.

ápr. 27. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!