Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Egy ilyen kertmozi projekt...

Egy ilyen kertmozi projekt titeket személyesen vonzana, látogatnátok, illetve legális lenne a kivitelezésem?

Figyelt kérdés

Van nálunk egy kertmozi, 100 méterre az erdőn. Már vagy 20 éve nem üzemel, és az épületbe réges-régen betörtek. Egy blogon, ami kínai cuccokat reklámoz, állandóan projektorokat látok, és arra gondoltam, hogy ezt a kertmozit egy kicsit rendbe kéne hozni, és hirdetném, hogy lehet ingyenesen jönni. Úgyis mindjárt nyár, rengetegen érkeznek a településre. A vetítésre használt fal össze van firkálva, és az alján omlik a vakolat. Nyilván nem javítanám ki pöpecre, hanem csak lefesteném, kb. a 80%-a jó állapotú.


A filmekért gondolom kell jogdíjat fizetni, engedélyek, stb., de azt kitiltja meg, hogy én a netflix-et kivetítőn nézzem? És azt ki tiltja meg, hogy én kiplakátoljam, hogy ekkor és akkor nézni fogok egy adott filmet. Csak projektor kéne, és hangfal. Legrosszabb esetben is nézném egyedül, idővel biztosan csatlakoznának. A kertmozi egyébként önkormányzati terület, de a polgármester nem kötekedős, ő is engedély nélküli közösségi munkával kezdte a kampányolását (lenyírta a füvet mindenhol az önkénteseivel).


máj. 12. 18:07
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
45%

"És ez mitől rendezvény, illetve mi tesz valamit rendezvénnyé?"

Olvasd el a vonatkozó jogszabályt és megtudod.

Azt mondtad, a hely önkormányzati tulajdon. Az önkormányzattól beszerezted az engedélyt a helyszín használatára?

máj. 13. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
27%

"arra gondoltam, hogy ezt a kertmozit egy kicsit rendbe kéne hozni, és hirdetném, hogy lehet ingyenesen jönni"

Hogyan szeretnéd rendbehozni másnak a magántulajdonát az ő engedélye nélkül?

máj. 13. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

11.: "Olvasd el a vonatkozó jogszabályt és megtudod."


Aha, értem, tehát fogalmad sincs... :D



Amúgy leírtam, hogy önkormányzati tulajdon.

máj. 13. 02:25
 14/19 anonim ***** válasza:
35%

"Aha, értem, tehát fogalmad sincs... :D"

És neked van?

Te töröd hülyeségeken az okos kis buksidat, nem én...

máj. 13. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Kedves 14.-es!


Vegyük sorba, szóval 1.: jártatod a szádat valami olyasmiről, amiről halvány lila gőzöd sincs, hogy micsoda. 2.: Én amikor rákérdezek, hogy mégis mi az a rendezvény, te képtelen vagy azt mondani, hogy "bocs, nem tudom", én nézzek utána valami olyan dolognak, amiről azelőtt olyan rohadt nagy mellénnyel osztottad az észt. Ha valamiről fogalmad sincsen, akkor ne kezdd el ilyen nagy arccal megmondani a tutit, ez csak egy jó tanács!

3.: Miután fény derült hiányosságodra, még most is képtelen vagy beismerni, mert az a kicseszett nagy egód nem engedi (remélem most egy kicsit összetörtem, bár az ilyen alakoknál erre alig van minimális esély). Ehelyett visszatámadsz, és minősítgetned kell, amikor én semmi támadó jellegűt sem írtam.


"Te töröd hülyeségeken az okos kis buksidat, nem én..."


Még mindig ezerszer jobb, mint dumálni a gyakorikérdéseken olyan dolgokról, amiről azt sem tudod, hogy micsoda!

máj. 13. 12:50
 16/19 anonim ***** válasza:
60%

Akkor most tükörbe nézve olvasd fel ezt magadnak!

Még egy olyan egyszerű kérdésre sem tudsz válaszolni, amit már előtte egy páran feltettek itt neked, hogy egyáltalán mi a célod az egész illegális kertmozis bohóckodással.

Ha már a Saját vállalkozás témakörben tetted fel a bugyuta, gyermekded kérdésedet, akkor legalább próbálkozz úgy tenni, mintha komolyan gondolnád a vállalkozás dolgot (ami eredendően valami legális és profitorientált, jól szervezett foglalatosság)!

Ezzel szemben nálad a csírája sem látszik egyiknek sem...

Gyermekes gondolkodású vagy, ami megfelel az életkorodnak.

De legalább helyesen írni tudsz, ez ritkaság a te korodban és erős pozitívum!

máj. 13. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

16.: Nincs vele semmi célom. Miért kéne, hogy bármi célom is legyen ezzel? Azért nem válaszoltam, mert nem is értettem, hogy egyáltalán minek kérdeztek meg ilyet. Nyilván csak azért gondolkozom rajta, mert számomra hangulatos dolognak tűnik este az erdőben, nyugalomban filmet nézni, és közben nézni a csillagokat, hallgatni az erdő hangjait.

Egyáltalán egy ilyen dologra mégis milyen célom kellene, hogy legyen? Keresni rajta jó sok pénzt, vagy ha ez nincs meg, akkor már értelme sincsen, egy baromság?


"De legalább helyesen írni tudsz, ez ritkaság a te korodban és erős pozitívum!"


Köszönöm szépen, igazán megható az elismerésed!


Egyébként milyen kategóriában kellett volna feltennem a kérdésemet? Ez nem saját vállalkozás? Csak az lehet az, amiből pénz is jön?

máj. 13. 14:03
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

"Egy ilyen kertmozi projekt titeket személyesen vonzana, látogatnátok, illetve legális lenne a kivitelezésem?"

Az általad vázolt módon, jogdíjakat sem fizetve nem lenne legális, de ezt te is látod, hiszen magyarázod a bizonyítványt magadnak.

Nincs benne semmi vonzó, de egy tini vagy egyetemista baráti társaságnak bandázásra teljesen megfelelő lehet. De ehhez nem kell kiplakátolni, a flashmobok világában minek plakátolni bármit is?

Főleg illegális dolgokat.

Olyan, mintha kiplakátolnád, hogy holnap este 10-kor füvet fogok szívni a régi kertmoziban... Mégis minek tennél ki ilyen meghívót a zsandároknak?

1-2 irigy úgyis lesz, aki felnyom majd benneteket, hogy drogtanya van ott, stb...

máj. 13. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

"azt kitiltja meg, hogy én a netflix-et kivetítőn nézzem? "

Talán el kellene olvasni a felhasználási feltételeket, amit a regisztrációkor elfogadtál, esetleg elolvasás nélkül. Ne mond, hogy kölcsönkapott fiókkal gondoltad...

"4.2 ... A felhasználó vállalja, hogy nem használja a szolgáltatást nyilvános bemutatásra."

[link]

máj. 22. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!