Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Kell valami engedély ahhoz,...

Kell valami engedély ahhoz, hogy külföldről(EU-ból) hozott tartós élelmiszer termékeket vagy higéniai cikkeket árulhassak Magyarországon ? Hogyan lehet ezt úgy csinálni, hogy megengedhető legyen?

Figyelt kérdés

Alapjában véve külföldre lettek legyártva külföldi nyelven, például német vagy olasz nyelven vannak a feliratok rajta, összetevők stb. Ez Igy szabályos ? Behozni Magyarországra és ezeket árulni ? Mit kell tudnom ezzel kapcsolatban ?

Gondolok arra is, hogy ami például ott megfelel minőségi előírásoknak, az nem biztos máshol is megfelel.

Köszönöm a válaszokat!



#import #termékek importálára külföldről
máj. 23. 00:07
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Alapítasz egy vállalkozást, megveszed számlára az EU-s termékeket, elkészíted a megfelelő magyar címkéket, megképzed a belföldi fogyasztói árat úgy, hogy ráteszed a termékkategóriának megfelelő ÁFÁ-t (mondjuk 27%), a termékdíjat (pl. magas sótartalmú élelmiszerre, pl. ropi, chips), és azonnal rájössz, hogy nem is éri meg.
máj. 23. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Üzletben akarod árulni, vagy webshopban?
máj. 23. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

ÉN hogyan készítek el mégis magyar címkéket? Ez számomra még nem teljesen világos, hogyan működik. Az árubeszerzés megvan, az eladás is ok. De külföldi címkével el sem adhatom ?

Kis üzletben vagy esetleg piacon árulnám.

máj. 23. 22:31
 4/10 anonim ***** válasza:

"Az árubeszerzés megvan, az eladás is ok"

Na ezen kívül még vagy 50 dologra kell nagyon odafigyelni. A HACCP előírásait is olvasd el. Amit itt később kérdezel, azzal kapcsolatban a Nébih oldalán kellene először körülnézned, mert minden Magyarországon forgalomba kerülő terméken magyar nyelvű feliratnak (is) lennie kell, amin az összetevőknek és a tápértéknek is szerepelnie KELL! Ha nincs, és valaki vásárlód felnyom és kapsz egy ellenőrzést, a szabálytalanul forgalomba hozott termékeket lefoglalják, te meg olyan büntetést kapsz, hogy egy életre elmegy a kedved a külföldi címkés termékek eladásától.

máj. 24. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

"De külföldi címkével el sem adhatom?"

Csak magyar címkével adhatod el. Még jófogáson se hirdetheted meg anélkül.

Ha nem így csinálod, többszázezres büntetést kockáztatsz.

Ha élelmiszert árulsz és nem tudod igazolni az áru eredetét, még le is foglalják az összes portékádat.

máj. 24. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ebben a témában még nem vagyok jártas, nem volt egyértelmű számomra, hogy külföldi élelmiszer termékekkel csak úgy nem kereskedhetnék Magyarországon. Azt esetleg tudja valaki, hogy mégis hogy kerül rá a magyar címke ? Konkrétan a gyártóval ezt külön le kell ezek szerint gyártatnom, hogy szabályos legyen? Nem nagy mennyiségben gondolkoztam először, nem hinném hogy kis mennyiségnél a gyártó szóba áll velem. De viszont akkor külföldi nagykerből meg sem vehetem az árut, mert nekik is az ottani címke stb van rajt.
máj. 24. 23:36
 7/10 anonim ***** válasza:

"ÉN hogyan készítek el mégis magyar címkéket?"

Számítógépen megszerkeszted és kinyomtatod, vagy nyomdában elkészítteted.

máj. 25. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Nem nagy mennyiségben gondolkoztam először, nem hinném hogy kis mennyiségnél a gyártó szóba áll velem."

Kiszámoltad mennyibe kerül ezer kilométerről idehozatni egy raklapnyi cuccot?

máj. 25. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

- Tehát akkor én magam rácímkézhetek magyarul ? Tehát akkor nem is kell eredetileg a csomagolásán magyar nyelven ráírva lenni , hanem én ezt rámatricázhatom lefordítva magyarra és ezzel rendben van ?


- Egy raklapnyi igen csak úgy éri meg , hogyha ismerős visszfuvarba hozza korrekt baráti áron. Amúgy igazad van , nem érné meg. Igy sem maradnak rajta milliók, de nem is az a cél. :)

máj. 26. 14:44
 10/10 anonim ***** válasza:
Javaslom ne ragadj le a címkénél, olvasd el az első választ figyelmesen!
máj. 26. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!