Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha a KATA feltételeinek is...

Ha a KATA feltételeinek is megfelelnél, lennél átalányadózó pusztán azért, hogy később normális nyugdíjad legyen? 13 évem van még hátra a nyugdíjkorhatárig.

Figyelt kérdés
máj. 27. 00:44
 1/4 anonim ***** válasza:
77%
Biztosan nem. Az állami nyugdíj egy piramisjáték
máj. 27. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Én is így gondoltam, ugyanakkor magam körül azt látom, hogy akik nyugdíjba mennek, a fizetésükkel közel azonos, vagy sokszor magasabb összeget kapnak. Van ÖNYP számlám is, bevallom, abban kicsit csalódtam, közel sem gyarapodik olyan tempóban, mint ahogy arra számítottam. Komoly vagyonokat nincs pénzem félretenni. A pénz befektetésének az eredménye, legyen az bármilyen módon (ÖNYP, biztosítás, TBSZ stb.), mindig kőkeményen a gazdaságtól függ. Az állami nyugdíj az egyetlen, ami mögött politikai akarat is van, ha nem jön ki abból az összegből, amiből ki kellene jönnie, átcsoportosítanak máshonnan pénzt. Kérdés, hogy ez tizenév múlva is így lesz-e.
máj. 27. 01:43
 3/4 anonim ***** válasza:

Állami nyugdíjra, bejelentett főállásba, magasabb bruttóért "éri meg", maximum. Akár itthon, akár külföldön.


Én jelenleg 600.000 bruttó mellett vagyok itthon átalányadózó, amiből meg adómentesen kiveszem az évi 2-3 milliót így és megy belőle több féle portfólióba saját "nyugdíj alapba", kiegészítve, hogy svájci nyugdíj jogosultságot is szereztem a korábbi évek alatti külföldi évtizedes munkáimmal. De van még 25 évem ezen agyalni.


Egyébként mindig hozzáteszem, PTK szerint a nagykorú gyermek köteles gondoskodni a rászoruló szülőről akár a jövedelme 50%-ig, így a felelősség is könnyen áthárítható, ha roskadozna a felosztó-kiróvó rendszer a járulékfizetés megkerülése, minimalizálása miatt.

máj. 27. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem lesz nyugdíjad nyugi
máj. 27. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!