Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Létezik olyan vállalkozási...

Létezik olyan vállalkozási formula, ahol a VALÓS bevétel alapján kell CSAK adózni?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem merek sem vállalkozóvá válni sem pedig céget alapítani, mert megégettem már magam ezzel. Mármint azzal a szindrómával, hogy valahogy a mai adórendszerben olyan, mintha nem tudná a jobb kéz, mit csinál a bal. Arra gondolok, hogy járulékfizetés akkor is, ha nincs semmi bevétel, vagy kevesebb annál, ami akár csak a járulékot fedezné stb stb, ilyesmi. Nem vagyok adóelkerülő vagy csaló, nagyon is szeretnék jó adózó lenni, de csak abból, ami tényleg be is jön. És szerintem nagyon kevés olyan cég van, ami első perctől kezdve olyan bevételeket realizál, hogy a mai hazai szabályok szerint rentábilis legyen.
2010. nov. 3. 07:25
 1/5 anonim válasza:

Helló,


ha heti 36 óra mellett végzel egyéni vállalkozást, akkor nem szükséges magadnak minimálbért fizetni és bérszámfejtést végezni, hiszen a normál munkádból kapsz fizetést és ott befizetik utánad a járulékokat. Ekkor elég csak év végén a bevételt kivenned és az után megfizetni a vállalkozói adót. Tehát ténylegesen, csak a bevétel után kell adóznod. Könyvelőt sem kell fogadnod és megfizetned, mert egyszeres könyvelés elegendő az egyéni vállalkozáshoz (naplófőkönyv vagy pénztárkönyv).

2010. nov. 3. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Az előző vagyok. A heti 36 óra, legalább heti 36 óra alkalmazottkénti munkát jelent.
2010. nov. 3. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi, ezt tudtam, de ilyen most nincs. Illetve az is érdekes lenne, hogy részmunkaidősként hogy van ez?
2010. nov. 3. 11:35
 4/5 anonim ***** válasza:
Van még az a lehetőség, hogy elkezdesz legalább papíron egy iskolát. Ekkor diákként csak a nyereség után adózol, illetve ha van tandíj, akkor azt ki kell fizetned.
2010. nov. 3. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az Apeh bevezette az elvárt adót!


Azaz ők mondják meg az íróasztal mellől(!), hogy az adott ágazatban, mekkora jövedelmed van, volt, vagy lesz, és a valóságtól függetlenül ez után kell majd adóznod !!!

(...és majd viszik el a házadat!!!)

(ha még van)


Remélem, hogy segítettem.

2010. nov. 4. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!