Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Kisboltot szeretnék nyitni és...

Kisboltot szeretnék nyitni és a Metro áruházból vásárolni, pontosan hogy működne ez?

Figyelt kérdés

Tehát szeretnék nyitni egy kisboltot egy faluban,vegyesbolt lenne,az áruk többségét a Metro áruházból szeretném beszerezni. Na már most,ebben az áruházban mindig kivannak írva a netto árak is. Mostmár kb. tudom,hogy ugyan a bruttót kell kifizetnem,de az áfát visszaigényelhetem.

Lenne egy konkrét példám: Van pl egy kg banán a Metroban:Netto ára 180 Ft,a brutto pedig 225 Ft. Elmegyek megveszem,225 Ft-ért,majd pl. eladom 300-ért,akkor meglesz a 75 ft különbség haszonnak+még az áfát,ami 45 ft visszaigényelhetem? Igy összesen 120 ft lesz a haszon a banánon?


Tudom kicsit primitív példa volt,de kezdő vállalkozó vagyok,valahol elkell kezdeni.

Mindenkinek nagyon szépen köszönöm a válaszokat!


2010. nov. 6. 10:48
 1/5 A kérdező kommentje:

Illetve az APEH milyen módón adja vissza az ÁFÁ-t?

Bankszámlára,csekken,végülis pénz formájában és nem valami kedvezményként,ugye?

Mégegyszer köszönöm!

2010. nov. 6. 10:50
 2/5 anonim ***** válasza:
91%

Megveszed: 180+áfáért=225

eladod: 240+áfáért+300

Kerestél 60 Ft-ot. Az eladott áru áfáját (60Ft) be kellene fizetned az APEHnak. Viszont vásárláskor már megfizettél 45 Ft, tehát 15 Ft kell befizetned.

2010. nov. 6. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm,hasznosnak értékeltem! :)
2010. nov. 6. 11:05
 4/5 nagyontamas ***** válasza:
100%

A METRÓ áruházban vásárolnak egyszerű vevők, és kereskedők is. Ha csak kis tételben vásárolsz pont annyiért veszel mint bárki más, de mint kereskedő nem 1 kg, hanem pl. egy karton banánt viszel, és annak kisebb a kg ára.

Ebből az árrésből lehet némi hasznod, meg amit még ráteszel az árra. Az áru ÁFÁ-jából nincs haszon, mert a különbözetet be kell fizetni az APEH-nak. Legfeljebb a saját beruházásaid ÁFÁ-ját tudod levonni.

Azért én azt tanácsolnám, hogy mielőtt belevágnál mérd fel alaposan az igényeket, a költségeket, nem ártana némi kereskedelmi szakképzettség sem, mert könnyen elúszhat a befektetett pénzed!

2010. nov. 6. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2010. nov. 6. 11:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!