Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Hogyan lehet pólóra nyomtatni?

Hogyan lehet pólóra nyomtatni?

Figyelt kérdés
Vicces feliratú pólókat szeretnék gyártani és árulni. nem tudom milyen módon lehet rá nyomtani vagy vasalni. melyik a legolcsóbb illetve legegyszerűbb módszer?
2009. jan. 8. 21:18
 1/9 anonim ***** válasza:

sok egyforma pólót szitanyomással szoktak feliratozni: [link]


egyedi (1-2db) póló készítésére drága lenne a szita előállítási költsége miatt

2009. jan. 12. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
köszi, ez hasznos infó volt. most azt próbálgatom otthon hogyan tudom úgymond "háztájiban" elkészíteni a pólókat. lehet hogy olcsóbban jön ki mintha céggel csináltatnám.
2009. jan. 12. 20:14
 3/9 anonim ***** válasza:
Szia én is gondolkodtam ilyesmiben, engem a szita elkészítése érdekelne, mert mással nem csináltatnám, házilag meg problémás, egyébként ugy számoltam nagyon sokat el kell adni hogy megérje, csak kérdés hogy hol?
2009. jan. 16. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
én lassan átlátom a szitanyomás lényegét. próbálgatom otthon hogyan lehet a szitát elkészíteni mert a you tubon rengeteg film van hogyan gyártják maszekban. de még nem találtam rá a tökéletes szita anyagra. én először csak 10-20 darabot akarok nyomni egy feliratból. kezdetnek vásárba fogok járni vele, aztán talán nyitok egy kis üzletet is. és neten is lehet árulni.
2009. jan. 16. 20:18
 5/9 anonim ***** válasza:
Vásár jó ötlet, de az üzlet nem annyira érné már meg szerintem. Ismerem a videókat, de a szita készítését nem értem tisztán, mármint a fotómechanikai eljárást, ill. hogy ez a gép mennyibe kerülne.
2009. jan. 25. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
0%

Szerintem ez a szitanyomás semmit nem ér. Pár hét múlva pár mosás után simán lepereg a festék, amit rányomtál, előtte meg szépen megtörik majd a felület...

Az egyetlen ami rendesen működik, ha gép úton nagy fokon, préssel belenyomják a festéket a textilbe, és akkor a textil teljesen átitatódik és akkor nem fog leperegni a minta. De ez otthon nemigen valósítható meg. Ja és olyan pólónyomtatót se láttam még, aki így csinálná. Csak a selejt munkát csinálják..

2009. máj. 9. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
100%

Idén lesz a 20. évem a szitanyomó szakmában.

Hogy mi a legegyszerűbb és legolcsóbb azt minden esetben a grafika ( színek száma ), darabszám, a nyomathordozó stb. dönti el. Legegyszerűbben pl. egy fotót pólóra felvinni vasalható transfer papírral lehet. Tintasugaras nyomtatóval nyomtatható és már ALDI üzletben is találkoztam ilyen papírral. FONTOS: külön van világos és sötét pólóra. Egy 10 db csomag 2000 ft.

Feliratok, egyszerű grafikák készítése vasalható fóliával: eredetileg vágóplotterek segítségével vágják ki a feliratokat, egyszerűbb grafikákat,majd a fólia hordozóján keresztül vasalják rá a pólóra.( Ügyes kezűek megpróbálhatják kézzel is vágni ) 50 cm széles tekercsekben kapható és métere 2000 ft-tól indul. Ennél a technikánál használhatóak fényvisszaverős fóliák is.

A szitanyomás: Szerintem a "2009-05-09 11:23" dátumozású válaszadó még életében nem volt szitanyomó műhelyben. Egy jó nyomat tovább tart mint a póló. A szita több ezer nyomat előállítására alkalmas és a nyomás végeztével, vegyszerekkel lemosható és új sablon készíthető. Szitanyomásnál a legkülönfélébb festékek alkalmazhatóak: foszforeszkáló festék, fluoreszkáló festék, pufi festék, hőre változó vagy akár radioaktív (világító )festék is.

Ha valaki szeretné hobbi szinten kipróbálni, különösebb berendezést nem kell beszereznie. Kicsit MacGyveresen megtalálható minden szükséges eszköz egy szita elkészítéséhez. Amit be kell szerezni 1 feszített szita (kb 5-6000 ft ), (otthon is elkészíthető, ha van szitaszövet és egy fakeret ), fényérzékeny fotóemulzió (van vizes, vegyszeres és kombinált )8-10000 ft. A későbbiekben az emulziót oldó :szitalemosó vegyszerre lesz szükség 4-5000 ft valamint a nyomáshoz szükséges festék (2000ft-tól) és festékkenő ún. rákel (rakli). Ezek az anyagok beszerezhetők a budapesti Colorplan ( festék + szitaszövet, szitakeret ) és Panton ( vegyszerek, festékek ) üzletekben.

2010. jún. 22. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Igaz nem mai téma,de sikerült a polók gyártása?
2018. febr. 11. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Qwert999 válasza:
Amúgy milyen engedélyek kellenek ahhoz, hogy valaki ezzel foglalkozhasson? Mármint póló bögre stb szublimálással? Belefér az egyéb alk.művészeti tevékenységbe?
2018. jún. 17. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!