Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Forexen mennyire nehéz havi...

Forexen mennyire nehéz havi 400-500 pipet összehozni egy féléves tanulási periódus után?

Figyelt kérdés
Tőzsdével már van tapasztalatom és a pénzügyek világában sem vagyok teljesen kezdő.
2010. nov. 20. 15:43
 1/6 anonim ***** válasza:
Nagyon nehéz! Főleg tartósan.
2010. nov. 20. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ezt tapasztalatból mondod? Mennyi kereskedési háttered van, milyen eredménnyel?
2010. nov. 20. 17:40
 3/6 anonim ***** válasza:
Akik tőzsdéből élnek 10-20 éve, ők mondják, hogy egy évben 3500-4000 a reális minimális kockázat mellett. Vannak robotok amik tudnak ennél többet is de ezek a jelenlegi körülményekre van optimalizálva. A piac változásával könnyen elfüstölheti az egész tőkéd.
2010. nov. 20. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Kb. 5 éves tapasztalatom van benne, igaz nem mindig forex-eztem. Volt időszak, amikor nagyon jól ment, volt amikor nulláztam a számlámat, volt amikor összességében egy helyben toporogtam, és azt hiszem mostanra jutottam el odáig, hogy tartósan, mondjuk éves viszonylatban nézve az eredményeket, profitot tudok termelni, bár most anyagi okok miatt nem csinálom élesben.


Szerintem jobb %-ban kifejezni az eredményeket, mivel a pip-ek önmagukban semmit sem mondanak a pozícióméret nélkül. Én azt mondom, hogy évi 80-100%-kal én már nagyon elégedett lennék, ami egyébként nem irreális célkitűzés egy tapasztalt tradernek.

2010. nov. 20. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én a forexből élek, és ugyan keveseknek, de megvalósítható a folyamatos szép profit, de ehhez rengeteg dologra van szükség.


A fél év tanulási periódus nagyon relatív, attól függ, mit tanultál fél év alatt?

A fontos kérdés az, hogy visszatesztelve működik-e a stratégiád, mennyi belépési lehetőséged van, milyen idősíkon kereskedsz, mekkora kockázat-nyereség aránnyal? Mekkora a pay off ratiod (egységnyi veszteségre lebontott nyereség), mennyi tőkéd van, mennyit mersz vagy akarsz kockáztatni egy kereskedésen?

Képes vagy-e az önkontrollra, hogy ne az érzelmeid és a mohóságod vezéreljen, mennyire vagy biztos a stratégiádban, mennyire követed a szabályaidat?

Ezek alapján tudnám megmondani, hogy mennyire leszel sikeres, és hogy mennyivel növekedhet a számlád. Ezek nélkül nincs siker, csak esetleges hadonászás és pénzcsökkenés.


Azt ajánlom, olvasd el kezdésnek Kecskeméti István Tőzsdei befektetések a technikai elemzés segítségével c. könyvét, ezek az alapok, segítség lesz a stratégiád felépítésében. Nincs két egyforma stratégia, és egészen pontosan mégcsak lemásolni sem tudod más stratégiáját, mert a kilépés, belépés, pozícióépítés, pozícióméretezés, kockázatkezelés, stopszintek elhelyezése stb. annyira apró részleteken múlik minden esetben, hogy LEHETETLEN általános érvényű szabályt írni rá, ezt minden kereskedőnek magának kell kidolgoznia.

Továbbá, két profi trader stratégiáját, kererskedési elveit olvashatod ebben a két topikban végig. Én tőlük tanultam (mindkettőjük stratégiáját alkalmazom saját magamra alakítva), és az ő segítségükkel lettem sikeres kereskedő:


[link]


[link]


Tehát lehetséges a siker, de rengeteg ALÁZAT, tanulás, elemzés, stratégiaépítés, gyakorlás, sokszor több éves, éjjel-nappali odaadó munka szükséges hozzá, de így meglesz az eredménye. A lényeg, hogy ez egy szakma, nem egy hobbi vagy egy pénzautomata, itt kemény szabályok vannak, amiket ha nem tartasz be, minden pénzed pillanatok alatt lefolyhat a lefolyón.

Bocs, ha olyat mondtam, amit már tudtál, csak tapasztalataim szerint a kezdőknek ez a felfogás nagyon idegen, ezért szoktam az újaknak ezt mind elmondani szájbarágósan, hogy nehogy csődbe ütközzenek az első alkalommal.

2010. nov. 20. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Utolsón látszik, hogy profi. Kérdező, kövesd a tanácsait, és akkor lehet esélyed, hogy sikeres legyél.


És pont az utolsó előtti válaszoló számlanullázását elkerülendő fontos az, amiket az utolsó mondott, vagyis:


Maximum kockázat meghatározása, amit maximum kockáztatsz (ez általában a számlád maximum 5%-a, kereskedésenként 1-2%), hogy soha ne nullázódj le. Ezenkívül a stopszintek megfelelő beállítása, hogy minimalizáld a veszteségeket. Aztán, a stopszintekhez mérve beméretezni a pozíciódat, hogy teljesen kihasználd azt a pár százalék kockázatot, amit vállalhatsz. Mindezt megfelelően letesztelt stratégiába foglalva, aminek pontosan követed a szabályait, és amiben maximálisan hiszel, mert letesztelted és minden piaci helyzetben tudod, mit kell lépni.


Ezeket mind meg kell tanulni, ha az ember valóban sikereket akar elérni. Ezek nélkül a szabályok nélkül valóban csak hadonászás, hülyéskedés az egész, annál meg szerintem többet dolgozunk a pénzünkért, hogy szabályok, stratégia nélkül elhülyéskedjük és lenullázuk szempillantás alatt.

2010. nov. 20. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!