Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha lenne mondjuk 6 millió...

Ha lenne mondjuk 6 millió Ftotok mibe tennétek a kettő közül: lekötni valahol hogy kamtozzon v kislakásba amit bérbeadtok (úgy több jön be ha jól tudom)? Nekem nincs ennyim persze, de nálam most csak ez a kettő jöhetne szóba.20/f

Figyelt kérdés
Tőzde pl kizárva azt nem merném.
2010. dec. 6. 13:44
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Tőzde:) - Tőzsde
2010. dec. 6. 13:45
 2/15 anonim ***** válasza:
23%
Kötögesse a rosseb - elkölteném az utolsó forintig.
2010. dec. 6. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
26%

Kislakásba NEM!!

Évek óta albérlő vagyok, eléggé képben vagyok az albérletes dolgokkal, azt hiszem. Több lakásban is éltem már, különféle módokon.

Annyi kiadás van egy ilyen lakással kapcsolatban, hogy egyszerűen nem éri meg belefektetni a pénzt. Amortizálódik, időnként fel kell újítani, beázás, végszámla, sok kis apróság van.

Az elmúlt három hónapban a főbérlőnk 100 ezret költött a lakásra, amiben lakunk. Ami nem lenne baj, de összesen kapott 150 ezer bérleti díjat. Ha rászámolod a 25%-os adót (37500), kiderül, hogy tisztán ez alatt a negyed év alatt alig 10 ezret keresett a lakáson.

Persze nem minden negyed év ilyen, de összességében az albérlet csak a bérlőnek jó üzlet, a bérbeadónak egyáltalán nem az!


Ellenben ha lekötöd a pénzed olyan helyen, ahol mondjuk 10%-ot kamatozik, az évi 600 ezer bevétel. Utánajárás, kockázatvállalás nélkül. Egyszerűen jobban megéri.

2010. dec. 6. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
Tőzsde!
2010. dec. 6. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
lakásba, az ingatlan mindig érték
2010. dec. 6. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
74%
Ingatlan valóban mindig érték, de ha nem adod ki akkor csak költhetsz rá folyamatosan. Ha kiadod és rossz albérlőt fogsz ki, akkor lelakja a lakást és egy kazal számlával otthagy, ami után pereskedhetsz évekig. Volt ismerősöm akinek a bérlője villannyal fűtött egész télen és amikor nemfizetés miatt kikapcsolták az áramot lelépett. Több mint 500.000 Ft villanyszámlát hagyott hátra. Albérlőt jól meg kell válogatni manapság. Én inkább bankbetétbe raknám. Keveset kamatozik, de azt biztosan. Feltéve, hogy egyenlőre nincs szükséged a pénzre.
2010. dec. 6. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Lakásba és nem jelenteni be az APEH-nál,ahogy a legtöbben teszik. Ha nem egy lerobbant lakást veszel,rendes albérlőknek adod ki,akkor több a haszon,mint bármilyen bankbetétnél. Tőzsdézni pedig csak annak szabad,aki valóban jól ért hozzá.
2010. dec. 6. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Nem vagyok egy pénzügyi szakember, de mostanság mintha eléggé nyomottak lennének az ingatlanárak... ha lenne pénzem, szerintem én tuti most vennék. Vagy ilyesmit nem szokás figyelembe venni?
2010. dec. 6. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Pedig az ingatlan éri meg a legjobban! 2012-re mondják, hogy az ingatlan árak újra növekedni fognak. Ha meg egyszer bevezetik az eurót akkor dupla annyit fog érni az ingatlanod. Tehát addig amíg nem érdemes eladni addig lehet ki kéne adnod. A lelakás veszélyétől szerintem nem kell tartani. Mert egy 6 milliós lakás alapból puttó.. Tehát a lelakás veszélye nem fenyegeti mert már olyan... de esetleg biz meg egy ingatlanközvetítőt, hogy ők találjanak megfelelő bérlőket és kérjél előre 3 hónap kauciót. Általában ha előre kéri az ember a lovét és kitudja fizetni az illető akkor az esetek többségében az ilyen bérlők nem "köcsögösködnek".


A banki kamatok szerintem rakás szarok, nem érdemes betenni. Nincs olyan magyar bank ami fixen 10%-os kamatot adna évente a pénzedre. az 1-2% meg szart sem ér.

2010. dec. 6. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Bár az kimaradt, hogy nem mindegy milyen lakást veszel. Mert ha nagyon gáz a lakás azt nem fogják kivenni és eladni is nehéz lesz. Ha lakás vásárlás mellet döntesz akkor olyan Budapesti belvárosi lakást érdemes keresned ami viszonylag jó állapotban is van.
2010. dec. 6. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!