Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha örököltem 6-7 millió...

Ha örököltem 6-7 millió forintot, és szeretném okosan felhasználni, akkor milyen vállalkozást nyithatnék, ami menne?

Figyelt kérdés
Nem szeretném csak úgy elszórni a pénzt, be szeretném fektetni, hogy fialjon egy kicsit. De nem tudom , hogy kisebb városban (10.000 fős lakosság) mivel lenne érdemes foglalkozni, ami nem bukna be hamar, és még jövedelmező is lenne??? Minden tanácsot köszönök!
2010. dec. 13. 10:13
 1/7 anonim ***** válasza:
Hát mi egy lakásba fektettük be, amit kiadhatsz bérbe és az szépen fial, ha nem kell hitelt felvenned. Lehet egy messzebbi városban is ahol nagyobb az értéke és többen keresnek kiadó lakást.
2010. dec. 13. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

azért egy 10.000 fős városban nem nagyon fogod tudni kiadni annyiért, hogy megérje megvenni egy lakást, főleg, hogy az egész pénz elmenne rá, ha egyáltalán találsz 6-7 M Ft-ért lakást...


én a helyedben biztos tőzsdére vinném, mondjuk én értek is egy ici-picit hozzá, ami nálam nem abban nyilvánul meg, hogy szidom az OTP részvényeit :)


de a legbiztosabb, ha veszel kincstárjegyet, állampapírt, kötvényt állambácsitól, vagy valami nagyobb cégtől, de 6-7 millióból már pl Richter részvényt is szép számmal tudsz venni, vagy Zwackot, ami jó osztalékot szokott fizetni évente(!), plusz ugye lehet még mellette árfolyamnyereséged is, amiből ugye 20%-ot vagy 25%-öt (sose tudom, mindig keverem) leadózól és a fejed se fáj utána :)

2010. dec. 13. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat! Ingatlanra én is gondoltam már, persze nem ebben a városban, inkább valami nagyobban, ahol pl. diákoknak ki lehet adni albérletbe. Kérdés azonban, hogy mennyire lehet szemmel tartani messzebbről egy ilyen ingatlant?

A tözsde/részvény/állampapír dolog is érdekes, viszont sajnos nem értek hozzá, és nem hiszem, hogy bele merek vágni. Bár azt hallottam, hogy az állampapír nem olyan rizikós, mint a részvények, fene tudja...

Ha valakinek még van tanácsa, szívesen veszem.

2010. dec. 13. 11:06
 4/7 anonim ***** válasza:

Egyéni véleményem:

Addj ki kölcsön 1.000.000 Ft-ot belőle tisztességes kamattal 1 évre,ügyvédi papirokkal stb.

Én is pont ilyet keresek,aki befektetni szeretne 500 e és 1 millió ft között.

zöldség-gyümölcs kereskedő vagyok és az egyik boltot szeretném átvenni,amibe én szállítom az árut.

Nagyon jol menne,csak mindig kiveszik belőle a pénzt,nem tudják telerakni,nem jol gazdálkodnak stb.

Viszont az áru fogy,tudom,mert én viszem neki,hetente 100-120 ezer ft zöldséget vesz át,és általában 40-50 %-os haszonnal dolgozik.

Üdv!

2010. dec. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Óvatosan ölj bele vállalkozásba ennyi pénzt, sokkal könnyebb elbukni, mint fialtatni...

Ha van konkrét ötleted, elég tapasztalatod abban az iparágban ( vagy alkalmazottad, aki rendelkezik tapasztalattal ) kell egy jó üzleti terv, jó marketing, és tudnod kell, mire van igénye a célközönségnek.


Ha veszel egy ingatlant ennyiből, azt kb havi 30-40 ezerért tudod kiadni, ennél még a banki kamatok is magasabbak. Ráadásul ebből az összegből még nem adóztál, nem biztos, hogy az év minden hónapjában lesz lakód, és az ingatlan amortizálódik.

Akkor lehet pl. jó üzlet, ha valahol egy fejlődő környéken ( ott, ahol KERESNEK is lakást, nem csak hirdetnek...) ár alatt meg tudsz venni egy kéglit, és amíg meghirdeted magasabb áron, közben fogadsz albérlőt.


Ha nem értesz a tőzsdéhez ÉS hosszú távban gondolkodsz, érdemes lenne a pénz egy részét befektetési alapokba tenni, ehhez kérheted pénzügyi tanácsadó segítségét, nem lesz nehéz találnod, mert nagyon sokan vannak :)


Az állampapír garantált, ált. banki kamat feletti hozamot ígér.


Beszállhatsz már működő vállalkozásba is, persze csak biztonságosan, ügyvéd és tanúk által megírt szerződéssel. Ha jól tudják forgatni a pénzt, jó esetben 15-30%-ot beígérnek évente...

2011. jan. 1. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Utolsónak: köszönöm szépen a tanácsot, jól átgondolom amiket írtál!
2011. jan. 2. 15:37
 7/7 anonim ***** válasza:

Az előző válaszoló vagyok.


Nagyon szívesen :)


Még egy ötlet, ha jobban érdekel a befektetés és vállalkozás úgy általánosságban, szerintem előtte ruházz be néhány könyvre: pl. Kiyosaki: Gazdag papa könyveket ajánlom, esetleg Bob Proctor: Nem a pénz boldogít. De sok hasonló szakmai könyvet találsz a Bagolyvár és a Pongorkiadó gondozásában.

2011. jan. 2. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!