Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Szeretnék egy kis kávézó/pub/k...

Szeretnék egy kis kávézó/pub/kocsma szerűséget nyitni. Szerintetek érdemes belevágni?

Figyelt kérdés
Természetesen tudom, hogy oda nem érdemes,ahol van másik 3 kocsma.Úgy gondolom,hogy egy jó üzleti terv,kemény munka és egy megfelelően kiválasztott hely jóindulási alap lehet.De természetesen tudom, hogy ez édeskevés,éppen ezért szeretnék kérni tanácsokat/tapasztalatokat.Köszönöm a válaszokat.
2010. dec. 16. 21:06
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Szia, ilyenen már mi is gondolkodtunk, a férjemnek vendéglátós végzettsége van és 15 éve benne van a szakmában, ami akadályoz, az a pénz. Ha Budapesten akarsz nyitni, akkor elsősorban a kerületi önkormányzatnál kell érdeklődni, hogy egyáltalán adnak-e ki engedélyt, ha adnak, akkor még ott vannak azok a társasházak, ami alatt, vagy közelében lenne a hely, a lakók nagyon bele tudnak egy ilyen vállalkozásba rondítani. Azt is fel kell mérni, hogy milyen arculatra érdemes berendezkedni, ki a célcsoport, fiatalok, idősek, középkorúak, gazdagok, középosztály, diákok stb. Milyen igényeknek tudsz megfelelni, pl. hogy legyen nemdohányzó rész is, arra is külön engedély kell, ha ételt is szeretnél árulni, pl. szendvicseket, különféle sörkorcsolyákat, szeretnél-e árulni cigarettát. Annyi minden van még, majd ha eszembe jut, leírom.
2010. dec. 16. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors és kielégítő választ.:)tehát akkor érdemes ilyenben gondolkodni?
2010. dec. 16. 21:22
 3/17 anonim ***** válasza:
Én is pont ilyenen gondolkodom. Már egy csomó ilyen kávézó szerű helyen voltam szétnézni hogy egyik miért működhet jól, a másik meg miért rosszul. Amúgy akkor tudsz olyat létrehozni, amivel sikeres is leszel, ha viszel bele valami egyediséget. Szerintem erre kell fektetned a hangsúlyt neked is. Legyen a hely minél különlegesebb egyedibb, de nem az alternatív kategóriába tartozó különlegesre gondolok. Csak ne sablon kávézó vagy kocsma legyen. Amúgy a tőke megvan hozzá?
2010. dec. 16. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Igen tőke van hozzá, de csak akkor kezdek hozzá, ha kialakítottam egy képet magamban, amivel működőképes lenne ez a dolog.Annyi kérdésem tőled is lenne, hogy mitgondolsz,mennyi tőke lenne elegendő?Köszönöm neked is az eddigi válaszod.
2010. dec. 16. 21:37
 5/17 anonim ***** válasza:
Szerintem érdemes. Nekem az a tapasztalatom, hogy azok mennek jobban, amelyek otthonosak, a berendezés, a kiszolgálás, udvariasak de mégis közvetlenek. Egy ilyen helyet tönkre tud vágni egy hozzá nem értő felszolgáló vagy egy plázacica pultos is. Szerintem a jó zene is fontos és marasztaló tud lenni egy ilyen helyen. Nagyon sok tehetséges zenész fiatal van, én simán alkalmaznék egy zongoristát is akár, heti 1-2 alkalomra.
2010. dec. 16. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Olyanra gondoltam, hogy élő zene akár több napban is, van gitáros ismerősöm,aki párban van egy másik csajszival,aki meg gyönyörűen tud énekelni.Hétvégén talán lehet sportest,ahol tv-n nézhetnék az urak hölgyek az aktuális foci rangadókat, vagy válogatot foci,kézimecseket, hogy együtt szoríthassanak.Vannak még ötleteim,csak ugye meg kell valósítani.
2010. dec. 16. 21:44
 7/17 anonim ***** válasza:
Az nagyban függ attól hogy milyen helyet akarsz, hogy akarod berendezni, venni akarod a helyet vagy béreled, ha már egy meglévő helyre mész, aminek eddig is hasonló profilja volt, akkor már nem kell különféle engedélyek után rohangálni és fizetni, ha viszont olyan helyen vágsz bele ami azelőtt nem ilyen volt, akkor egy csomó engedélyt be kell szerezni a működéséhez, ami szintén sok pénz. Na meg a tőke nagyságához tényleg fontos hogy most egy kis kávézót akarsz ahova mondjuk az elején beraksz 3 kis asztalt székekkel és egy pult és ennyi, vagy egy pub szerűség ahol szintén pár asztal székek, viszont egy ilyen helyre nem árt egy kis tánctér sem, meg mondjuk karaoke gép, vagy egy kis színpad szerűség ahol mondjuk kisebb zenekart meg lehet hívni.
2010. dec. 16. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Esetleg nem tudod, hogy pl egy hely kibérlése mennyibe kerül?
2010. dec. 16. 22:16
 9/17 anonim ***** válasza:
Ez is sok mindentől függ. Én már úgy nagyjából szétnéztem, pesti viszonylatban. Itt az a gáz, ha olyan helyen bérled, ahol olcsó, az azért olcsó, mert nem központi hely, hanem kiesik a gyalogos forgalomból, és akkor ott bérelhetsz kb 100 körül havonta. De ha normális helyen akarsz bérelni, ahol járnak is az emberek, és nagy valószínűséggel be is ülnek hozzád, akkor ott 500 körül is lehet havonta. Szóval nem egyszerű.
2010. dec. 17. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Köszi ismételten a választ.Szerinted hol lenne a legalkalmasabb és leggazdaságosabb egy ilyen helyet nyitni?Nagyobb plázák,bevásárolóközpontok?A belvárosban annyira nem szeretnék nyitni semmit, mert nagyon drága a hely bérlése és nagyon sok a konkurencia.Valami olyan hely kéne,ahol sok ember jár,nem drága horribilisan a hely bérlése.Talán egy közepes település(Budapesthez képest) vagy vidéki városban?
2010. dec. 17. 14:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!