Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Van egy vállalkozásom, amihez...

Van egy vállalkozásom, amihez segítségetekre lenne szükségem! Egy tanulmányt végzek, amihez kiváncsi vagyok a véleményetekre az online vásárlásokkal kapcsolatban. Ti szerettek-e ilyen módón vásárolni, vagy inkább a shoppingolásban hisztek?

Figyelt kérdés
2009. jan. 23. 17:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
én inkább a személyes vásárlásban hiszek.biztonságosabbnak érzem,úgy gondolom nagyobb a rálátásom a dolgokra, ha személyesen járok utána a keresett terméknek..továbbá ha online veszek egy árut az gyakran drágább /kiszállítás miatt/ mintha a boltban veszem meg..
2009. jan. 23. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Egyetertek az elottem szoloval. A postakoltseg nagyon sokat dob a vegleges aron, igy videkikent csak akkor folyamodok online vasarlashoz, ha valami olyan akciot fogok ki, ami meg igy is megeri. Ezek altalaban szamitastechnikai eszkozok.


Ha pesti lennek, biztos, hogy nem vasarolnek online, hanem elmennek minden uzletbe szemelyesen.

2009. jan. 23. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
100%

Ez attól függ...

Most én így vagyok: van egy könyv, amit állítólag meg lehet kapni X helyen. Ez egy "ritka" könyv, vagy hogy fogalmazzam meg. Szóval nem mindenütt lehet venni. Holnap átnézem a környékbeli könyvesboltokat, hátha valahol lehet. Viszont, már a neten megnéztem és, van egy online bolt, ahonnét meg tudom rendelni. Ha nem találom meg sehol, akkor még mindig ott van az online üzlet. De számomra mindig az első a "valódi" bolt.

Meg általában ki kérem az emberek véleményét egy-egy online boltról. Például mielőtt ezt a könyvet is megrendelném megnézem, hogy tényleg megérkeznek-e a megrendelt áruk stb. Szóval én nem bízok semmit a véletlenekre :)

2009. jan. 23. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
80%

Online bármit érdemes megnézni.

Megvenni csak akkor szabad, ha az életed múlik rajta, és sehol a világon nem árulják boltban.

2009. jan. 23. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Én kizárólag olyan helyről szoktam online vásárolni, ahol le vannak szerződve valamelyik futárcéggel, és maximum 5-600 Ft-ért kiszállítanak (pl. alexandra, bookline). Azon csak mosolygok, amikor 3000 Ft-os árut további kétezerért akarnak postázni. Az persze alap, hogy neten csak olyasmit veszek, amit nem kell felpróbálni, illetve nem lényeges a pontos színárnyalata (a monitorok színvisszaadása azért nem tökéletes).
2009. jan. 23. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok: azt még hozzátenném, hogy ezek a netes üzletek legalább 20%-kal alámennek a bolti áraiknak.
2009. jan. 23. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Az online vasarlas nem veszelytelen, en nem szeretek ott vasarolni. Kulfoldon elek, itt nagyon sokan elnek abbol, hogy a neten vadasznak a mar leadott kartyak adataira. Ez egy laikusnak elkepzelhetetlen, de sajnos aki ert hozza, annak gyerekjatek, nem szeretnek aldozat lenni.

Csak a szukseges fapados repulojegyet veszem meg, hiszen azt uzletben nem lehet megvenni.

2009. jan. 23. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Előzőnek: az online vásárlás nem jelent automatikusan netes fizetést. Én pl. szinte mindig úgy rendelek, hogy a futárnak kiszállításkor kell odaadni a pénzt. Kizárólag fapados repülőjegyet vettem eddig online fizetéssel, azt is netkártyával, amire közvetlenül a tranzakció előtt teszem rá a pénzt.
2009. jan. 23. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ha kevesebbe kerül postaköltséggel együtt, akkor interneten veszem meg. Én szívesen vásárolok így.
2009. jan. 23. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Sokszor vásároltam már neten.

De ehhez hozzátartozik, hogy csak azért, mert jobban megérte, mint személyesen. Pl Bookline 20% kedvezmény, Edigital T-Online kedvezménnyel, ItMedia hazaihoz képest sokkal kedvezőbb árai, Ipon.hu egyes nagykerek árainál is jobb ajánlatai, Depo.hu kedvező lehetőségei miatt.

És a mosógépet a markabolt.hu-ról fogom megrendelni.


Jól bejáratott, ajánlott webshopok ezek. Ahhoz, hogy sikeresek legyetek tudni kell rólatok és sok-sok pozitív kritikát kell szerezni/csinálni. A weboldalt mindenféleképpen keresőoptimalizálni kell.

Sok sikert hozzá!


Ajánlanék két hasznos olvasnivalót, ami egy hangyányit nagyobb bázisból dolgozik:

[link]

[link]

2009. jan. 24. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!