Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Használt ruha kereskedésbe...

Használt ruha kereskedésbe kötelező pénztárgép?

Figyelt kérdés

Vagy elég nyugta is. Ha kilóra is szeretném árulni a ruhát, akkor digitális mérleget is használhatok?

Üzlet helységgé van nyilvánítva, akkor kell még valami engedély az önkormányzati működésin kívül?


2011. jan. 7. 15:15
 1/6 anonim ***** válasza:

tuti, hogy használhatsz digi mérleget, ahova én járok vásárolni, csak az van, mivel az a legpontosabb.


nos, sztem a pénztárgép kötelező, hiszen minden feltétel adott hozzá. gondolom van áram, és száraz a helyiség.

2011. jan. 7. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Kötelező a pénztárgép. A méleg lehet digitális, de hitelesített mérlegnek kell lennie.
2011. jan. 7. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha bármilyen üzlethelységet nyitsz, neked csak az önkormányzathoz kell elmenned, az esetleges szakhatósági engedélyek engedélyeztetési eljárását most már ők indítják meg (kb egy éve van így), egyablakos ügyintézés van.
2011. jan. 7. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem elegendőnek kellene lennie egy bevételi pénztárbizonylatnak is.
2011. jan. 8. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A bevételi pénztárbizonylat semmilyen esetben nem elég termékértékesítéskor, szolgáltatás nyújtáskor.

Itt olvashatod a pénztárgép használatára kötelezettek körét: [link]

Mivel a használtruha kiskereskedelme 4779-es TEÁOR, kötelező a pénztárgép használata.

2011. jan. 8. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2011. jan. 9. 08:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!