Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Vállalkozók! Hogy jött az...

Vállalkozók! Hogy jött az ötlet, hogy vállalkozásba fogjatok? Mennyit számított a család benne?

Figyelt kérdés

Nagyon gondolkozom egy saját vállalkozás elindításán, mert úgy látom, lenne hozzá érzékem, érdemes lenne csinálni.

De a családunkban soha senki nem vállalkozott, a pároméknál sem, és senki nincs, aki ebben egy kicsit is támogatna. Pontosabban csak azt hallom, hogy "előbb fejezd be az egyetemet, aztán dolgozz egy kicsit, hogy legyen tőkéd, aztán gondolkozz ezen".

Naszóval ilyen helyzetben elég nehéz bármire is jutni magamban. Nehéz elindítani bármit is.


Volt valaki ilyen helyzetben? Ti hogy oldottátok ezt meg? Vagy csak egyszerűen ne foglalkozzak velük?

Köszönöm.


2011. jan. 24. 20:23
 1/5 anonim ***** válasza:
De, foglalkozz vele! Tanulj, fejezd be az egyetemet! Egy vállalkozás nem egész embert kíván, hanem másfelet ahhoz, hogy az a vállalkozás ne csak papiron legyen, hanem a valóságban is működjön. Az apeh, bocsánat mostmár NAV nem nézi, hogy csak hobbyból csináltál egy vállalkozást, minden kötelezettséget bevasal rajtad, legyen az bevallás, vagy befizetés. A vállalkozók nagy része kényszervállalkozó, ami azt jelenti, hogy nem volt munkahelye, ezért - más megoldás hiányában - megpróbálja ebből fenntartani családját. Amíg ilyen kényszer nincs, (ráadásul számottevő alaptőkéd sincs) felejtsd el az egészet. Én 15 évig csináltam, örülök, hogy elmehettem nyugdíjba.
2011. jan. 24. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
én 27 éves vagyok,vállalkozó.4 éve csinálom.nekem is jött az 5let hogy én vállalkozni fogok,nem szeretnék mások alkalmazottja lenni.nehéz volt az eleje de minden megoldható csak akarni kell,na és persze leleményesnek lenni.aztán csak rajtad múlik, hogy a vállalkozásod milyen irányba megy.én azt mondom hajrá.vágj bele.lehet hogy valami olyanban kellene gondolkodni amit az egyetem mellett is tudsz csinálni.nem egy embert ismerek aki már a suli közben elkezdte a vállalkozását.Hajrá!
2011. jan. 24. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Vágj bele,most,tényleg,ne foglalkozz másokkal,ne engedd el ezt a lehetőséget.Ez hülyeség,hogy majd egyetem után,ne most kell,mert holnap nincs.

Tudod OG MANDINO mondta:"Csak a hülyék fejében van holnap".

Nincs holnap ma van.


23F

2011. jan. 27. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Szerintem is inkább most az egyetem mellett kezd el. Ha megvárod amíg végzel, és elmész másnak dolgozni, beleesel a mókuskerékbe, és nehezebb lesz rávenni magad.

33N

2011. jan. 28. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Kicsit megnyugtattatok :)
2011. jan. 28. 17:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!