Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Milyen engedélyek szükségesek,...

Milyen engedélyek szükségesek, ha lángos, kolbász, palacsinta, egytálételes büfékocsit szeretnék nyitni? Kérem, ne ajánlja a Google-t, mert napok óta keresek valami normális leírást, de eddig nem találtam.

Figyelt kérdés

Honnan lehet -minél olcsóbban- gulyáságyút venni?

(katonai tábori konyha)

Az engedélyek csak egy adott helyre érvényesek, vagy országos (esetleg EU-s) engedély is kell?

NAGYON KÉREM, hogy az okoskodó, nagyképű válaszokkal kíméljenek. Nem kioktatásra, hanem tanácsra lenne szükségem.


2011. jan. 28. 00:27
 1/4 anonim ***** válasza:
Ahogy én tudom, nagyon sok követelménynek meg kell felelni,amik ráadásul szigorúak is.Meg sok mindentől függ az is,hogy hová kivánod felállitani a büfékocsit?mert nem mindegy...
2011. jan. 28. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Ahol lakik, ott a polgármesteri hivatalban részletes tájékoztatót tudnak adni, mi kell hozzá pontosan. Mozgóárusként, vagy egy bizonyos helyen szeretne-e működni. Szerintem nem érdemes a google-ban keresni a választ, mert a rendeletek elég személyre szabottak. Meg kell határozni, hogy pontosan miket szeretne árulni. Igen szigorú elvárásoknak kell megfelelni. Én is hasonló vállalkozást működtetek, de fagylalttal. Állandó helyem is van és rendezvényekre is járok. Nehéz jó helyet találni és nagy a konkurencia. Nem akarom elvenni a kedvét, de ha csak nincs meg a tuti hely, érdemes mérlegelni.
2011. jan. 28. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 doboszoli ***** válasza:
100%

Nyaranta "üvegtigris" jellegű büfét üzemeltetek, horgásztó partján, nincs étkeztetés, csak szendvics.

Ami 5 éve kellett hozzá:

Néven lévő, műszakis lakókocsi.

Engedélyeztetni: ANTSZ, Tűzoltóság, az elvárásokat érdemes előre tisztázni velük

Még szükséges: vállalkozói engedély, pénztárgép, könyvelő,

működési engedély, fix helynél terület, vagyis a terület tulajdonosának hozzájárulása, hogy ott árusíthass, mozgónál a helyi önkormányzatok engedélye (településenként)

Csapdák: a tűzoltó érintésvédelmi igazolást kér, amit olyan villanyszerelő mester ad ki (jó drágán), akinek tűzvédelmi vizsgája is van, és aki előírja a feltételeket, amit "mezei" mesterrel megcsináltatsz.

Az önkormányzatok hozzáállása: eddig sem volt, mégis jó volt, nem kell ez nekünk , csak a baj lesz vele. Esetleg személyes ismerősnek jelentesz majd konkurrenciát....

Vállalkozói birtokában havi 40e HUF TB, ha dolgozol, ha nem.

Ha már üzemelsz, akik ellenőrizhetnek: ANTSZ, APEH,Fogyasztóvédelem, VPOP,Munkaügyi Felügyelet,Önkormányzat,

Ha tisztességesen csinálod nem élsz meg, ha "kiskapuzol"

büntetnek.

Nagyjából ennyi, nem akarlak elijeszteni, de ez a való világ, Alekosz nélkül.

2011. jan. 28. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nagyon szépen leírta Doboszoli! Ahhoz kell még tudni: 2010. jan. 1-től lehet az egyéni vállalkozóit szüneteltetni egyfolytában max. 5 évig. Ez idő alatt nem kell a havi fix-eket fizetni az apeh felé, csak havi 5100.- Ft eü járulékot az alapellátás fedezetére. Ezt a könyvelőnek tudnia kell. Kérdezz rá, miért nem szólt?
2011. jan. 28. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!