Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Megéri nekem az egyéni vállalk...

Megéri nekem az egyéni vállalkozóit kiváltani?

Figyelt kérdés
Egy biztosítással foglalkozó cégnél szeretnék elhelyezkedni, amihez ki kellene váltanom az egyéni vállalkozóit. A könyvelést a cég könyvelője intézné, és a vállalkozói kiváltását is állják. Bruttó 200. 000 Ft lenne a bérem. Ebből a járulékok, és az SZJA levonása után mennyi maradna havi vállalkozói kivétként? Kezdő vagyok a témához. Megéri kiváltani?
2011. febr. 13. 19:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Az pont annyit jelent, mintha 0 ft lenne a jövedelmed. Egy volt ING-s vagyok, aki megbánta, hogy egyéni vállalkozó volt, azóta is van apeh tartozásom. De attól neked még lehet beválik.
2011. febr. 13. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én azt nem tudom, hogy mit kell "állni" egy vállalkozóinál?

Tök ingyen van, bejelented, aztán onnantól vállalkozó vagy. Kivéve, ha igazolványt is kérsz hozzá, de ez meg nem feltétel.

Ha a fizetendő járulékaidat is állnák, na az lenne kegy tőlük, de akkor már inkább vennének fel alkalmazottnak. De azt persze nem, hehe.

2011. febr. 13. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A vállalkozói kiváltása ingyenes. (már itt vetítenek)

A bruttó 200ezer nem bér lenne, hanem számla ellenében történő kifizetés (neked erről kell számlát adnod)

A járulékokat minden hónapban legalább a minimálbér után meg kell fizetned (78ezer Ft után 17,5% és 27%)

Az SzJAt a tényleges jövedelemkivét után (a jövedelemkivét szorozva 1,27-tel és ennek a 16%-a); mivel nem alkalmazottként kapod ezt a pénzt, adójóváírást nem vehetsz igénybe utánna.

Ha a bevételed és a jövedelemkivéted + járulékok közötti különbséget nem tudod mind költségelni, akkor a különbözet után is meg kell fizetned a járulékokat és az SzJA-t.

Mint egyéni vállalkozó helyi adókat is kell fizetned, aminek a mértéke önkormányzatonként változó.

A bruttó 200ezerre se vegyél mérget, mert nem kapnál állandóan ennyit, max az elején (beetetésnek), azután a megkötött szerződések alapján fizetnének.

Amúgy pedig egyre több ügyfél inkább neten köt biztosítást, mert így kevesebb a fizetendő biztosítási díj (részint mert nincs benne ügynöki jutalék)

2011. febr. 14. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
...
2011. márc. 5. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
a járulékokat mivel ez szakképzettséget is igényel, 108 ezer után fizetjük az idéntől. Minden egyéb tekintetben egyetértek.
2012. márc. 13. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!