Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Elektronikai cikkeket készítő,...

Elektronikai cikkeket készítő, összeszerelő vállalkozásnak lenne esélye itthon?

Figyelt kérdés

Pl. a számítástechnika ugye gyorsan fejlődik és igény van rá. Tegyük fel ügyes mérnökökkel tervezek minőségi tápegységet, majd gyártatom hozzá a dobozt, alkatrészeket és itthon összeszereljük, tekercseljük, teszteljük stb.


Esélyem mennyivel több, mint a 0 ?


Egyáltalán mire oda jutnék, hogy összeállna az első tápegység a magyar adóterhek miatt lehetne elfogadható áron piacra dobni? No és ha nem MO-ra lenne bejelentve?


( Ne akadjunk meg a tápegységnél, ez csak egy példa volt. )


2011. márc. 6. 13:33
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem csak nagyon picivel több az esély a 0-nál. Ahhoz, hogy ezek a termékek valóban minőségiek legyenek, rengeteg emberre lesz szükség. Te egyedül nem fogod tudni megtervezni mert mire készen lesz akár csak a prototípus, már fényévekre lemaradtál a konkurenciától. Ezenkívül nagyon-nagy tételben kellene anyagot vásárolnod és gyártanod ezeket a termékeket ahhoz, hogy akár csak a közelébe kerülj a nagy gyártók árainak. Soha nem leszel olcsóbb mint ők, sőt drágábbak lesznek a termékek jó eséllyel. Folyamatosan ott lesznek a fejlesztés költségei, a munkabérek, az adók és egyéb terhek. Csak ezek évente akár 100 milliót is kitehetnek és egy év alatt nem leszel nyereséges. Ha csak nem nyerted meg a lottó ötöst és van felesleges több száz milliód, akkor ne vágj bele szerintem. Rövid távon egészen biztosan veszteséges leszel, egy 5-10 évig biztosan. Ha valóban olyan jók a termékek, akkor talán később lesz esélyed arra, hogy megélj belőle, de addig ez még nagyon sok pénzbe fog kerülni.
2011. márc. 6. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az esély nulla. Nem tudsz szembeszállni az ázsiai árakkal.
2011. márc. 6. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Értem! Ez nem jó hír!


Nem, nem nyertem meg a lottót:)

2011. márc. 6. 15:08
 4/4 anonim ***** válasza:
Azt tudni kell, hogy a "szériában" gyártott termékek önköltsége mindig kevesebb, mint az egyedileg gyártottak. Az ötlet jó, de ha igény merül fel rá (van konkrét megrendelésed) inkább keress egy olyan nagykert, ahol a szükséges hozzávalókat megveszed, összerakod, és így már olcsóbban tudod adni a kész gépet, mintha az illető bemegy egy kereskedelmi üzletbe. Egyik ismerősöm is így kezdte, ma már saját alkatrész-boltja van, és mellette, de még mindíg ezzel a módszerrel rakja össze a megrendelt számítógépeket. Persze hivatalosan, vállalkozói igazolványra.
2011. márc. 13. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!