Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mennyire jó vállalkozás...

Mennyire jó vállalkozás fodrászatot nyitni, úgy hogy enyém lenne a fodrászat, és én lennek az egyik fodrász? Debrecenben gondolom.

Figyelt kérdés
Most költöztem haza külföldről. Van induloktokem, es valamilyen vállakózásban gondolkodom, amiben én is dolgoznék. 37F
2011. márc. 23. 21:44
 1/2 anonim ***** válasza:
SWOT analízist kell készíteni, az majd eldönti.
2011. márc. 23. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Először ki kellene alakítanod a vendégkörödet. Itthon a nők (de a férfiak is általában) személyhez-kötötten járnak fodrászhoz, és nem csak úgy "beesnek" egy szalonba.

Tehát inkább az ismeretségi körödben kellene először kezdeni, mert ebben a szakmában "legjobb reklám az elégedett vendég", majd adják a nevedet egymásnak tovább.


Másrészt (a mai gazdasági helyzetben) a nők egyre kevesebbet tudnak ilyesmire költeni, tehát keresik a számukra szakmailag megfelelő, de minél olcsóbb szolgáltatást. Ezért a korábban szalont fenntartó fodrászok jó része is bezárta az üzletet (nincs bérleti díj, rezsi) és átállt a "hívásra házhoz megyek", vagy (ha meg tudja oldani) saját lakásában kialakított helyiségben dolgozik.


Ha már lesz annyi vendéged, hogy bírod az ezzel kapcsolatos költségeket fedezni, akkor lesz célszerű az üzletet megnyitni, addig pedig menj hívásra házhoz.

2011. márc. 25. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!