Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Van ez ellen jogi szabály?...

Van ez ellen jogi szabály? Megbüntethetnek ezért?

Figyelt kérdés
Rengetek ismerősöm dohányzik, de drágának tartják a bolti cigarettát, viszont képtelenek lemondani róla. Én töltöttet szívok. Arra gondoltam, hogy elkezdeném nekik árulni az általam elkészített cigiket. Ha esetleg egy rendőr találna nálam pár doboz ilyen cigit, vagy azon kapna, hogy éppen eladom a haveromnak, akkor megbüntethetne érte? Mert végülis nem csempész vagy hasonló. Vice royos dobozban töltött cigi, zárjegy nélkül. Ez bűncselekmény? Előre is köszi a válaszokat!:)
2011. márc. 28. 14:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Eleve nem árulhatsz dohányárut, mert jövedéki termék. Meg semmit sem árulhatsz üzletszerűen csak úgy...
2011. márc. 28. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Bármilyen (üzletszerűen folytatott) tevékenységhez minimum vállalkozói igazolvány, a jövedékis termékek forgalmazásához a Vámosoktól "jövedéki engedély". Ha a rendőrök elkapnak, nem tudom mit csinálnak veled, de a vámosok és az apeh-osok nem lesznek szívbajosak.
2011. márc. 28. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Inkább szabálysértés. Ha csak haveroknak osztogatod, akkor max pénzbírság, szerintem.
2011. ápr. 13. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
nem cigi hanem cigaretta
2011. ápr. 19. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem értelmes komment, hanem hülyeség!:P:D
2011. ápr. 20. 12:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!